Ya bir kere, gerçekten, filmin adını dahi görmek “Vay arkadaş” diye bir irkilmeye sebep olmuyor mu? Cowboy Ninja Viking. Neler oluyor olabilir yani bu hikayede? Hemen anlatalım… Hatta, biz niye anlatıyoruz ya? Kendisi anlatsın. Getirin resmi sinopsisi.

Her şey Dr. Sebastian Ghislain ile başladı: Kendisi serseri bir psikoterapist/gizli ajan/DJ’di. Bir kontra-istihbarat ajansı yaratması gerektiğinde, Ghislain’in aklına toplumun kullanışsız bulduğu bir kesim geldi: Çoklu Kişilik Bozukluğu yaşayanlar. Bu ajanların isimlerine Üçüzler denildi. İyi niyetli ama yanlış mıydı? Evet. Pratiklikten uzak mıydı? Evet. Çalıştı mı? Kesinlikle hayır. Şimdi biri her bir Üçüz’ü buldu ve onlardan inanılmaz efektif bir suikastçi timi yarattı. Tek ümidimiz mi? Kovboy Ninja Viking adında bir Üçüz!”

chrispratt-cowboyninjaviking-993345-1280x0

Oha oha, değil mi? Evet. Kaliteli çizgi romanların muhteşem evi Image tarafından 2009 ve 2010 yılları arasında 10 sayı basılan, A.J. Lieberman ve Riley Rossmo imzalı seri bir süredir Hollywood’da boş boş dolaşıyordu. 2014’te Chris Pratt, 2018’de de Michelle MacLaren projeye dahil oldular. Bir ara Deadpool yazarları senaryoyu hallediyorlardı. Sonra birileri daha girip çıktı. Uzun süredir de bir şey duymuyorduk.

Bugün bu sessizlik bozuldu. Wrath of the Titans‘ın yazarı Dan Mazeau ve The Commuter‘ın yazarı Ryan Engle -iki yazarın da özgeçmişi aşırı parlak değil- filmin metnini bitirmek ve son hâline kavuşturmak üzere işe alındılar. Niyet filmi 2019 yılına çıkartmak. Olur mu? Olur. Çalışır mı? Şüpheli. Çalışmasa da biri kovboy biri ninja biri viking olan üç farklı karakteri oynayan bir Chris Pratt izlemek için bilet parası verir miyiz? Ben veririm. Siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.