Infinity War ile ilgili geek dünyası olarak hissiyatımız sanıyorum cümleten aynı: İnşallah iyi çıkar. Ömercan geçtiğimiz gün Haftalık’ın son bölümünde de dedi. Beklentimiz diğer filmlerden daha yüksek, beklentimiz diğer filmlerden daha ağır. Bu film sadece bir film olarak çıkmayacak çünkü karşımıza. Hem bir yandan süper kahraman filmlerinin burnu aşağıya dikilmiş çizgisini sırtlanacak, hem de kendisinden önce gelen zibilyar Marvel filminin beklentilerini.

Bu beklentinin elbette Marvel cephesi de farkında. Bugüne kadar filme dair çok az promosyon malzemesi çıkartmış olmaları bunun bir ispatı. Beklentiyi tutabildikleri kadar uzun süre minimumda tutmaya çalışıyorlar bana soracak olursanız. Bu da bir boşluk yaratıyor. Zira her ne kadar Marvel topu yavaş sürse de, izleyiciler Infinity War ile ilgili bir şeyler görmeye aç. Resmi kaynaklardan çıkış gelmeyince de kendileri devreye giriyorlar.

2 - DqAl8zf

Şu mükteşem hayran yapımı afişler işte tam olarak böyle bir düşüncenin ürünü. Agent 22 kod adlı bir tasarımcı, ikinci sayfada 22’sini birlikte tekmili birden görebileceğiniz, bir örneği de üstte bulunan afişleri tasarlamış. Infinity War’da yer alacağını bildiğimiz büyük karakterlerin hemen hemen hepsi bir poster ayırtmışlar kendilerine, fakat buna rağmen arada kayıp olan birkaç kişi var. Bu da Infinity War’ın cürmünün ne kadar geniş olacağının bir ispatı değil mi zaten?

Tarz da epey güzel ve daha da önemlisi, hayranların Infinity War’dan beklentisini de harika sembolize ediyor. Bütün afişlerde karakterlerin profilden resimleri kaybettikleri / canlarının yandığı bir an ile birleştirilmiş. Üzerinde de aynı slogan yazıyor. Kahramanlar düşecek. Düşsünler. Düşmelerini istiyoruz. Eğer Thanos on beş film boyu abartılacak denli güçlü bir karakterse, düşmeleri gerekiyor. Ben kendi payıma kemik sesi duymak istiyorum filmi izlerken, yumruk yemiş gibi salondan çıkmak istiyorum. Bu hayran yapımı afişler de o hisse yakın bir yerde duruyor.

Bir göz atın, ne düşündüğünüzü yorumlarda söyleyin. Buyurun!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.