Olan biten her şey Geekyapar‘ın ömrü dahiline denk geldiği için Spider-Man’in seçim sürecini çok iyi hatırlıyoruz, muhakkak siz de anımsıyorsunuzdur. Civil War’ın yapım sürecinde bir gün ansızın Marvel ve Sony arasındaki anlaşma duyurulmuş, ardından çekimler devam ederken de Spidey maskesini yüzüne geçirecek son aktör için arayış başlamıştı. Uzun süren arayış sonucunda rol Tom Holland‘a verildi ve Civil War’da sırt çantasıyla gözüktüğü ilk kareden beridir de herkes seçimin doğru olduğuna hemfikir.

Peki o rolü Tom Holland gibi görece düşük profilli bir aktör nasıl elde etti? İşte geçtiğimiz gün internete düşen seçme görüntüleriyle bu bilgiye bizzat nail olabiliyoruz. Videoda verilen bilgiye göre Marvel ile Sony toplamda yedi bin beş yüz kadar kaset incelemişler. Elbette bu kasetlerin hepsi kayda değer değildi büyük ihtimalle, pek çoğu da daha kaset aşamasında elendi. Ancak aralarından bir bölümü –amiyane tabirle– son tura çıktı ve orada yarıştı.

O son turun Chris Evans ile bir ekran testi içerdiğini daha film vizyona girmeden duymuştuk zaten, aşağıdaki video sağ olsun gerçekten öyle olduğunu da doğrulamış olduk. Bilmediğimiz şey bu testin hangi sahne üzerinden olduğuydu. Her ne kadar sahnenin bir çeşit dövüş içerdiğini duymak kafamızda bir tahmin oluşmasına sebebiyet verdiyse de kesinleştirememiştik şu ana kadar. Meğerse Marvel’ın Holland’ı seçmeden önce son yaptığı test, o meşhur “Nerelisin yavrum sen” muhabbetini içeren sahne üzerine kurgulanmış.

https://youtu.be/TNPAsB51FPs

Seçmelerin videosunu izlerken aklınızda bulundurmanız lazım; Holland bu kayıtları yaparken sizin bizim gibi bir insandı. Bir iki rolü vardı, aktör olarak sağlıklı bir kariyere sahip olacağı da görece belliydi; ama neticede normal bir çocuktu yani. Ona rağmen hepsinde, odasında berbat sarı ışık altında kendisi çektiği videolarda bile dışarı çok net sızan bir özgüveni var. Marvel ile Sony’nin onda karar kılması gerçekten tesadüfi değilmiş yani. Siz ne düşünüyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.