Bu yazıda iki hayırlı haberimiz var. Öncelikle, ilkini verip, aradan çıkalım. Captain America: Civil War’ın çekimleri resmen sonlandı! Çok büyük bir bölümü Amerika’da, Atlanta şehrinde çekilen; son olarak ise Almanya’da çekim yapan Civil War için Russo biraderler son “Kestik” uyarısını geçtiğimiz gün resmen verdiler, müjdeyi de internet üzerinden Marvel’ın eşbaşkanı Louis D’Esposito paylaştı.

Iron Man Bleeding Edge

Ama asıl bombamız bu değil. Asıl bomba, o sırada paylaşılan bazı set fotoğraflarından geldi. Hatırlayacaksınız, sağdan soldan patır patır Civil War set fotoğrafları sızarken biz bir ara “E abim, Iron Man?” demiştik. Evet, Robert Downey zaten kask kapandıktan sonraki tüm sahnelerini Los Angeles’daki bir odada gerçekleştiriyor, filme Iron Man CGI olarak ekleniyordu. Yalnız hiç mi gözükmeyecekti yahu? Gözüktü. Ve gerçekten de tam bir bombayla gözüktü.

Fotoğraf küçük ve uzak, o yüzden net belli olmuyor olabilir. Ama Iron Man’in işin içinde olduğu zaten çok net anlaşılıyor.  Peki kostümde bir gariplik var mı? İşte detay orada. İnternetin kudretli hafiyeleri oturdular, Iron Man’in zırhını incelediler. Gördükleri –bizim de katıldığımız- şey şu: O zırh Bleeding Edge zırhı. Zaten, anımsayacaksınız, daha önce konsept çizimleri de internete sızmıştı, Civil War’da olacağı söyleniyordu…

Civil War SEt Phots

Bunun önemi ne? Hemen söyleyelim. Bleeding Edge çizgi romanlarda 2010’da gala yapmış bir zırh. Görüntü olarak MCU’ya yakınsamak için tasarlandığı her hâlinden belli olan bir zırhtı zaten. Ama olayı görüntüsü değildi. Bleeding Edge zırhı, Tony’nin tasarladığı en güçlü şey. Kendisinin Thor’a meydan okuyabilmesini sağlıyor. Ve –hazır mısınız- nano makineler tarafından Tony’nin bedeninde muhafaza ediliyor. Yani Tony baya ıkınarak içinden çıkartıyor Bleeding Edge’i. Eğer film Bleeding Edge’i sadece tasarım olarak almayacaksa, bu özelliği de kullanacaksa, vay bize vaylar bize. Çok başka bir Iron Man izleyeceğiz demektir. Peki ne diyorsunuz? Yaparlar mı bunu? Yoksa sadece görsel olarak mı ödünç alırlar? Yorumlar yağsın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.