İşte en sonunda, aylardır beklediğimiz zamana yavaş yavaş geliyoruz. Captain America: Civil War‘ın çekimleri en nihayetinde bitti, post-prodüksiyona geçildi ve Marvel, önümüzdeki Mayıs ayında vizyona sokacağı devasa filmini tanıtmaya inceden inceye başladı. Yayınlanan sinopsis, D23’te gösterilen fragman, röportajlar falan derken, en sonunda ortaya sızdırılan promosyon çizimleri çıktı.

Civil War Promo

Normalde bu tip çizimleri “pfft” ses efektiyle birlikte kenara atarız; çünkü video oyunlarının fragmanlarının olması ne kadar saçmaysa, filmlerin de çizimlerinin olması o kadar saçma. Film dediğin fragmanla tanıtılır, yetenekli bir sanatçının ilüstrasyonları pek bir anlam ifade etmez. Genelde. Civil War çizimleri resmen buna bir istisna olması için yaratılmışlar. Zira kendileri, uzun zamandır dedikodusu yapılan bir şeyi, yani Civil War’da kimin kimin tarafında olacağını doğruluyorlar. Gelin dilerseniz önce Mavi Takım ile başlayalım.

Civil War Team Blue

Çizimler burada herhalde iki gözü olan herkesin tahmin edebileceği iki kişiyi koymuş haliyle: Falcon ve Winter Soldier. Diğer ikisi ise biraz sürpriz. Cap’in tarafında Hawkeye ve Agent 13 var. Açıkçası Hawkeye’ın Cap’ten yana olması çok da garip değil, sadece onun burada olması, Black Widow’un terse düşmüş olması anlamına geliyor. Agent 13 de haliyle sadakati Cap’ten yana olan bir insan, ama burada ilginç olan, kendisinin ana bir faktör olarak resmedilmiş olması. Karakterin böylesine bir önemi olacağını pek tahmin etmemiştik.

Civil War Team Red

Kırmızı Takım‘a geldiğinizde ise ortada öyle bir güç dengesizliği olduğu belli oluyor ki, resmen halı sahada çok güçlü olan takımdan istermişçesine Cap’in gidip “bir adamını bize ver Tony” demesini bekliyoruz film içerisinde. Bir kere zaten şu resimde gösterilen tek gerçekten süper karakter Tony’nin tarafında: Vision. Onun dışında daha önce tarafsız olacağı söylenen Black Panther‘ı da vibranyum zırhıyla birlikte Tony’ye koymuşlar. Bu üçlüyü de Black Widow ve War Machine tamamlıyor.

Ben kendi payıma Black Widow’un Cap’in tarafında olmasını daha anlamlı buluyorum, o yüzden Widow ve Hawkeye’ı ters görsem daha rahat ederdim. Black Panther’ın tarafsızlığı bu kadar vurgulanmışken, promosyon çizimde (ki bu arada, gerçekliğini tartışıyorsanız, Jeremy Renner’ın bunları resmi hesabından paylaştığını söylemekte yarar var) Tony’nin tarafında gözükmesi garip. Ayrıca bir büyük eksiklik var resimde. Scarlet Witch. Kendisi muhtemelen Cap’in tarafında olacak, o yüzden insan “acaba Cap’i çok kalabalık göstermemek için mi?” diye düşünmeden edemiyor. Zira bu ekip resmine konulmayan Ant-Man, en yukarıya koyduğumuz kavga çiziminde Cap’in omuzunda gözüküyor. Belki de kendisinin rolü bizim zannettiğimizden daha ufaktır, kim bilir?

O hâlde yorumlara geçelim sevgilim geekler. Ne diyorsunuz ekiplere? Dağılım nasıl? Scarlet Witch ve Ant-Man ne yere gider? Peki ya Spider-Man‘e n’olacak? Yorumları ve teorileri alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.