Ya gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum; az sonra sizlerle paylaşacağım haberi Yahoo’da gördüğümde, bir paragrafın şöyle başladığına inanamadım resmen: “Assassin’s Creed filmi, önümüzdeki hafta çekimlerine başlıyor…” Nasıl başlıyor? Ne ara? Ne demek? O kadar kafamda “yalan olacak proje” şeklinde kodlamışım ki, resmen üç dört kere okudum cümleyi. Gerçekten yapılıyor muydu bu film? Gerçekten biri üzerinde Assassin’s Creed yazan bir klaketi açıp, “Çekim bir” dedikten sonra tıkırt diye kapatacak mıydı?

assassins-creed-logo

Beni suçlayabilir misiniz? Video oyun dünyası, asla gerçekleşmemiş film fikirleriyle dolu. Kendi sinema prodüksiyon şirket(ler)ine sahip Sony dahi bir Uncharted filmi çıkartamadı. Benim küçüklüğümden beri bir Splinter Cell filmi lafı dönüyor örneğin. Koskoca Warcraft filminin yapım süreci on yıla yakın sürdü. Bütün bunların ışığında, Assassin’s Creed’in de yalan olacağından çok emindim.

Ama olmadı işte. Kanlı canlı karşımızda duruyor. Şaka değil, gerçekten kanlı canlı duruyor. Filmin başrollerini Marion Cotillard ile birlikte paylaşacak olan Michael Fassbender’in canlandıracağı yeni suikastçi karakter Aguilar’ın ilk fotoğrafı yayınlandı. Aguilar, 15. Yüzyılda yaşayan bir İspanyol suikastçi. Kendisi, modern bir karakter olan Callum Lynch’in atası. Kuvvetle muhtemel Lynch’i de Fassbender oynayacaktır, ama ben detaylarda bir şey kaçırmadıysam, bu resmi olarak söylenmemiş.

Michael Fassbender assassin's creed

Görselle ilgili şu yorumu yapmak bir kere çok net mümkün bizce: Olmuş. Michael Fassbender’in suratı çok belli olmuyor, ama olmaması da gerekiyor zaten. Bizim burada dikkatimizi çekmesi gereken şey kostüm. Ve kostüm çok iyi aktarılmış dijital dünyadan gerçeğe. Genelde kapşonlar gerçek hayatta dijitalde durduğu kadar havalı durmazlar. Benzer bir kaygıya ben gizli bıçaklar için de sahiptim açıkçası. Ama ikisi de, kumaşıyla, çantasıyla, renkleriyle beraber tüm kostüm gibi baya başarılı bence. Siz ne diyorsunuz? Yorumları alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.