Kime sorduğunuza göre değişir; Grant Morrison ya gelmiş geçmiş en önemli çizgi roman yazarlarından biridir, ya da çizgi roman dünyasının, özellikle de Batman külliyatının başına gelmiş en kötü şeydir. Her ne olursa olsun, adamın DC içerisinde ayrı bir yeri olduğunu kabul etmek gerekir. Yazdıkları bir veya öteki şekilde okunan Morrison, Batman başta olmak üzere Superman, Action Comics, Justice League gibi ana basım seriler ve Doom Patrol, Animal Man, The Invisibles gibi Vertigo damgalı hikayeleriyle seneler içerisinde DC Comics’in demirbaşlarından biri olageldi.

O yüzden, Comic Heroes dergisinin Haziran sayısında verdiği, bizim de Bleeding Cool’da gördüğümüz demecinin “fakirin ekmeği umut” statüsünden çok daha fazla büyük bir önemi var. Morrison, ünlü dergiye şu açıklamalarda bulundu:

TheFlash

“Evet, gerçekten de Flash’ı yazmak istiyorum ve bir gün eminim yazacağım. Sadece denk gelmedi şimdiye kadar. Tek sayılık işelr yapma teklifleri aldım, ama daha fazlasını yapma arzusundayım. Gerçekten de farklı bir bakış açısını yansıtmak istiyorum.

Comic Heroes: Yansıtmazsanız Grant Morrison işi olmaz zaten!

Evet. Işık hızında koşarsanız neler olacağını, gerçekten olayın bilimsel tarafına inerek keşfetmek istiyorum. Henüz hâlâ yapmadığım ve yapmak istediğim tek süper kahraman o. The Flash okuduğum ilk çizgi romandı.”

Comic Heroes dergisi takip eden sorusuyla biraz kinaye mi yapmış anlamadık, fakat Grant Morrison beyanı yaparken kendisi de biliyor ki, DC Comics’teki forsu, istediği karakterin kontrolünü ele almaya yetecek düzeyde.  New 52 ile tekrar başlayan The Flash serisini şu an Brian Buccelato ve Francis Manapul yazıp çiziyorlar. DC kuvvetle muhtemel statükoyu bozmaktan ve Buccelato & Manapul ikilisini küstürmekten tenzih edecek, küçük bir darbeyle onların yerine Morrison’ı koymayı tercih etmeyecektir. Fakat ikilinin ömrü dolduktan sonra Morrison, muhtemelen Flash için en büyük aday.

Siz ne diyorsunuz? Ünlü İskoç yazar sizce de The Flash’e yaraşır mı? Düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.