Eğer Marvel’ın Now serisiyle yeni bir hayat üflediği She-Hulk‘ı takip etmiyorsanız dostlar, emin olun, çok şey kaçırıyorsunuz. Charles Soule ve Javier Pulido‘nun ilk sayısına zaten bir bakış atmıştık, fakat bugün ikinci sayısı çıkıp, bir göz atma fırsatı bulunca iyice ilk kanımıza inandık: Baya sağlam bir serinin temelleri atılıyor, ortaya gayet kaçırılmaması gereken bir iş çıkıyor.

shehulk2

Öncelikle elimizdeki sayıya bakalım. #2 ilk sayıdan daha da girizgah yapar bir hâlde. Zaten She-Hulk sizi bağlayacaksa bu Jennifer‘ın genel durumundan ziyade (şimdilik ortada yazarların şiddetle vermek istediği, ama size bir türlü ulaşmayan bir ‘hayatım yolunda gitmiyor’ durumu var) verdiği vaatler. İlk sayı She-Hulk‘ın karakterine bir çerçeveyse, bu da hayatı için aynı işlevi görüyor. Ve sayının sonunda anlıyoruz ki bu iki çerçevenin içi de çabuk dolacak.

Spoiler vermeden şunu söyleyelim, mevzu üçüncü sayı Dr. Doom‘u ve Daredevil‘ı konuk edecek bir noktaya gelecek ve serinin temelini yerleştirdiği “hukuk hikâyesi” konseptinin içinde olacak her şey. Daredevil’i geçin de, Dr. Doom herhalde kafaları karıştıran bir şahıs oldu bu cümlede değil mi? Sayıyı okuyun, görün, neden bir gazla bu yazıya giriştiğimizi de, Dr. Doom’un meseleye nereden dahil olduğunu da anlayacaksınız.

Untitled 2

Dürüst olalım, Hellcat mevzusu olsun, yukarıda bahsettiğimiz verilmek istenen ama yakınından bile geçmeyen bazı hisler olsun, She-Hulk mükemmel bir iş değil. Ama açıkçası kolay kolay unutulmayacak bir seriye doğru da yürüdüğü gerçek. Üçüncü sayısı 2 Nisan’da piyasaya çıkmış olacak. Eğer o da iyi çıkarsa, bu iş ceptedir.

Spoiler’dan kaçınmak adına Marvel‘ın yayınladığı resmi üçüncü sayı sinopsisini ikinci sayfaya aldık. #2’yi okumuş, #3’ten detay almak isteyenler hemen bir sonraki sayfaya geçebilirler.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.