The Death of Wolverine hikayesi, aylar boyunca promosyonu yapıldıktan ve kapakları, varyant kapakları, hikaye özetleri, örnek sayfaları, ileri sayılardaki konuları Marvel tarafından kaşıkla bize anlatıldıktan sonra en sonunda raflardaki yerini aldı ve startını verdi. Şimdi aklımızda başka sorular var: Örneğin Wolverine gidince ne olacak? Wolverine serilerinin yerini ne dolduracak? Evrenin içerisinde Wolvie’nin eksiğini kim kapatacak? İşte onu bugün öğrendik. Dürüst olalım, vallahi beklemiyorduk, pek bir şaşırdık. Zira Wolverine’in ölmeden önceki son arzusuyla yerini alacak kişi Spider-Man!

Wolverine and the X-Men serisi, Aralık ayında yerini Spider-Man & The X-Men’e bırakacak. Elliot Kalan’ın yazdığı ve Marco Failla’nın çizdiği eserin özetinde Spidey’nin Wolverine’in yerini aldığı tek pozisyonun seri başlığı olmadığını anlıyoruz. Zira Jean Grey Academy’deki yeni rehberlik danışmanı da artık Spider-Man. Üstüne üstlük tek yaptığı şey de bu değil. Spidey’nin bir gizli görevi de var, Wolverine’in ölmeden önce kendisine verdiği ve kimseye söylememesini istediği bu görev halihazırda araları gergin olan X-Men – Spider-Man ilişkisini iyiden iyiye kopma noktasına getirecek.

spider-man-x-men-106493

İlişkinin gergin olma sebebi de Spider-Man’in bir mutant olmaması. Marvel evrenini takip edenler bilirler, Spider-Man’in mutant olmadığı evren içerisinde çok vurgulanan bir şeydir. Güçlerini doğuştan alan mutantların aksine Spider-Man bir bilimsel deney sonucunda örümcek güçlerine sahip olmuştur. Pek çok kişi tarafından evren içinde (ve gerçek hayatta) mutant sanılan Spider-Man hikayesel olarak da bu mevzudan çok çeker. Aynı zamanda serinin yazarı Elliot Kalan’ın da dediği gibi, Spidey’nin esprileri, herhangi bir durumda işi şakaya vurması biz okuyucular için keyifli olmasına rağmen evren içindeki karakterlerin canını sıkan bir şey.

Bunlar üst üste binince de ortaya gergin ilişkiler çıkıyor işte. O gizli görev ne? Spidey bundan sonra X adamlarla mı takılacak? Bu soruların cevabını çok merak ediyoruz. Aralık’ta Spider-Man & The X-Men #1 çıktığında hemen okuyup, cevapların doyuruculuğunu ve işin kalitesini sizlerle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. O sıraya kadar konuşalım, siz ne düşünüyorsunuz?

 

(Görseller ve Elliot Kalan röportajı via: comicbook.com)

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.