Comic-Con geldi çattı sevgili Geekyaparlar! Sene içerisinde bir ton fuar, organizasyon ve büyük olay yaşadık beraber: E3, Anime Expo, Sundance, CinEurope… Her birinden de dilimiz döndüğünce size uzaktan haber vermeye çalıştık. Ama dananın kuyruğunun koptuğu yer burası. 17 Temmuz’dan başlayarak takriben dört gün boyunca geek dünyasının gözü kulağı San Diego’da olacak. Haliyle bizim de.

Organizasyon boyunca size haberler vereceğiz, fakat Perşembe günü maraton başlamadan önce bir soluklanalım, ne beklediğimizi listeleyelim, bu dev fuara planlı programlı girişelim; sizin de beklentilerinizi belirleyelim istedik. Altını çizelim, bu listeye sadece orada olacağı kesin (ya da kesin gibi) olan şeyleri dahil ettik. Yani gerçekleşmesini beklediğimiz sürpriz duyuruları, resmi olarak açıklanmadıkları için bu listeye almadık. Örneğin Cuma gecesi 00:15 gibi bir Blizzard paneli var. Orada illa ki bir Warcraft filmi bahsi bekliyoruz, fakat Blizzard henüz o yönde bir doğrulama yapmadığından, bu listeye almadık. Anlayacağınız, sürprizler fuardan sonraki bir yazıya kaldılar.

Buyurun efendim, San Diego Comic-Con 2014’e dair en heyecanla beklediğimiz 14 şey, şu şekilde!

 

1. Battlestar Galactica Filmi – Perşembe 20:30

1 BSG Movie

Açılışı bombayla yapalım. Battlestar Galactica hâlâ çok sevdiğimiz dizilerden biridir. Sonrasında gelen Caprica dizisi kimilerinin beğenisini kazanmasına rağmen ciddi bir başarı elde edememişti. Bakalım filmi 2003 yeniden yapımının çizgisini yakalayabilecek mi?

 

2. Dig – Perşembe 21:30

2 Anne Heche

Tamam, Gideon Raff’in yeni dizisi Tyrant bizi biraz üzdü. Evet, Tim Kring ile de Heroes’dan beri çalkantılı bir ilişkimiz var. Fakat ikisinin de kariyerlerinde çok sağlam anlar var, o yüzden iki yaratıcıyı da harcamak istemiyoruz; hele ki birleşip başrollerinde Jason Isaacs ve Anne Heche’nin oynadığı bir dizi yapıyorlarsa. Bakalım iyi olacak mı?

 

3. Halo: Nightfall – Perşembe 21:45

3 Halo Nightfall

Spielberg’in yapımcılığını yapacağı Halo dizisi, yalan olmasın, bizde çok merak uyandırıyor. Neresinden tutacaklar, evrene nereden dahil olacak? Halo’yu çok sevmeyenlerimiz bile “hiç mi değilse iyi bir bilim kurgu dizisi olur” kıvamında. Tamam da, olabilecek mi? Göreceğiz.

 

4. Scorpion – Perşembe 22:05

4 Scorpion

Aralarında Roberto Orci ve Alex Kurtzman’ın da bulunduğu geniş bir kreatif kadronun yapımcılığını üstlendiği dizi, egzantrik bir dahinin gerçek hikayesini anlatacak. CBS’de sonbahar aylarında gala yapacak dizi hakkında ilk fikrimizi burada edineceğiz. Meraklıyız!

 

5. Firefly Online – Cuma 04:30

5 Firefly Online

Firefly ateşiniz sönmedi mi yıllardır? Yardımcı olalım, buyurun? Çok, çok uzun bir süredir geliştirilmekte olan Firefly Online’ın ilk resmi demonstrasyonu burada yapılacak. Eminiz ki oyun ya çok iyi olacak, ya da akla hayale sığmayacak denli berbat.

 

6. Spider-Verse – Cuma 20:00

6 Spider-Verse

Tüm Spider-Man karakterlerini bir araya getirecek olan bu Marvel event’ini delicesine merak ediyoruz. Hiçbir şey değilse, gelmiş geçmiş tüm Spider-Man varyasyonlarını bir arada görürüz, eski kostümleri yad ederiz. Ümidimiz bunun üzerine bir de heyecan verici bir serinin çıkması üzerine ama, şimdilik beklentilerimizi çok şahlandırmak istemiyoruz.

 

7. Middle-Earth: Shadow of Mordor – Cuma 22:30

7 ME Shadow of Mordor

Middle-Earth: Shadow of Mordor kendisini gördüğümüz her fuarda birazcık daha iyiydi. Geçtiğimiz sene duyurulan oyunu bu yıl E3’te de gördük ama doyabildiğimizi söyleyemeyeceğiz. Battle for Middle-Earth’ten beri şöyle acayip sağlam bir Orta Dünya oyununa açız. Bakalım tatmin olacak mıyız?

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.