Ben yıllarca amatör ve profesyonel olarak geek’lik (Hah, profesyonel olarak geek’lik!) yaparken şunu gördüm: Uzaktan bakılınca “bu ne be?” denilen, ama yaklaştıkça hayranı olunan, az buçuk tanıyan herkesin ayrı bir yere koyduğu tek bir süper kahraman var: Green Lantern. Pek çok kahramanın az buçuk cürmü uzaktan belli oluyor genelde. Green Lantern’ın öyle değil. Onu tanımayanlar, pek eksik buluyorlar, tanıyanlar ise gönlünün çok merkezine yerleştiriyor.

Green_Lantern_Corps_Wallpaper_by_Asabru88

Ben bu hissi çok kısa bir Green Lantern münasebetinde yaşadığım için, karakter bende çok derin bir yerde gizli falan değil; ama yine de kendimi rahatlıkla “sevenler” kategorisine atabiliyorum. Bu yüzden de DC’nin beş yıllık kalkınma planının en merak ettiğim parçalarından bir tanesi açıkladıkları Green Lantern filmi. Çünkü karakter ve konsept zaten ilgi çekici ama, onun da ötesinde, yarım kalmış bir iş var ortada.

O yüzden de Comic-Con 2015’te açıklanan bu ince detayı sizlere haber olarak geçmeyi boynumun bir borcu biliyorum. Warner Bros Hall H’e domine ettiği, Batman v. Superman’in fragmanını dünyaya, Suicide Squad’ın fragmanını da o an fuarda olan şanslı kişilere armağan ettiği o akşama, bir de Green Lantern haberi sıkıştırdı. Yaptıkları duyuruya göre, 19 Haziran 2020’de gelecek olan filmin adı belli oldu: Green Lantern Corps.

GLCorps

Bu basit bir ad değişikliği değil. Filmin adının “Green Lantern: Revenge of the Lightbulb” falan olduğu açıklansa üzerine kalem oynatmaya tenezzül etmezdik. Ama bu, filmin çekirdeğiyle ilgili uzun zamandır duyduğumuz bir dedikoduyu da olumluyor: Filmde birden çok Green Lantern olacak. Uzun süredir filmin hem Hal Jordan’ı, hem de ikinci en popüler Green Lantern olan John Stewart’ı içereceği söyleniyor, hatta Kyle Rayner’ın da plase olduğu bilgileri geliyordu. Muhtemelen filmin adı Green Lantern değil de, Green Lantern Corps olacaksa, bunların arkasında bir gerçeklik payı da bulunuyor demektir. Bu da açıkçası, sizi bilmiyorum ama, beni filme dair daha çok heyecanlandırır kesinlikle!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.