Comic-Con üzerimizden resmen silindir gibi geçti. Buna itirazı olan var mı? Marvel’ın bir senelik aranın ardından sahnelere dönüşüyle, DC’nin Dawn of Justice hezimeti sonrası hırslanmasıyla, aralara serpiştirilen sürprizlerle birlikte; bombastik bir Comic-Con 2016 yaşamış olduk geek alemi olarak. TV, oyun ve çizgi romanlar dünyasında zilyar gelişme oldu elbette, ama esas roketler de film dünyasında atıldı. Biz de 8 fragman belirledik öne çıkan, onları da fena hâlde sübjektif bir biçimde sıraladık. “Dık” diyorum ama, ben sıraladım. Çok sübjektif görüşlerim, şu şekilde efendim. Buyurun.

 

  1. Suicide Squad

Ne fragmanın kendisiyle, ne de filmle bir problemimiz var. David Ayer kaptanlığındaki Suicide Squad tüm o revizyonlarına rağmen hâlâ DC Extended Universe’e dair en heyecanlandığımız filmlerin başında geliyor. Ancak kendisi fragman konusunda tam bir görgüsüz olduğundan dolayı, biraz da çıkışına haftalar kaldığından bu son atağını pek ciddiye alamadık. Bilakis, fragman çıkmasaydı daha bile iyiydi yani; ne diyelim.

 

  1. Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fena hâlde sübjektif demiştik, değil mi? Altını ne kadar çizsek az. Şahsen, Fantastic Beasts’in Comic-Con fragmanının aldığı çuvalla övgüyü hak edecek bir şey göremiyorum ben bu videoda. Bir önceki fragmanda görmediğimiz ve burada insanı tepetaklak edecek herhangi bir şey yok. “Evet, Potter mirasını bu devam ettirecek” dedirtecek herhangi bir şey de yok. N’apıyor, ne ediyor, tam ben çözemiyorum. Düz artı düz bir fragman işte, ötesini de göremiyorum.

 

  1. Wonder Woman

Wonder Woman ile ilgili görüşlerimizi zaten özel bir video çekip yayınlamıştık. Orada söylediklerimi tekrar etmekte fayda var. Film, daha önce bir kez yönetmen devir teslimi yaptığı, ve bu devir teslimin sebebi de “Stüdyonun işlere karışması” olarak verildiği için; bende “komite usulü tasarlanmış” bir proje izlenimi uyandırıyor. Belki böyle baktığımdandır, fragmanda pek çok samimiyetsiz yön buldum. Bunlara araya çorapla sıkıştırılmış gibi duran feminist duruşlar da dahil. Henüz gemileri yakmadım. Ama ikna olmuş da değilim.

 

  1. LEGO Batman

Yanlış olmasın, minnoş mu minnoş bir fragman LEGO Batman’inki. Onu beşinci sıraya alırken hiçbir şekilde “ay çok vasat” gibi bir şey demiyorum. Ancak bu listeyi bir şeye göre sıralamam gerekiyordu ve iki kriter belirledim kendime. Birincisi fragman kalitesiydi, LEGO Batman’i o yukarı koydu. İkincisi de heyecan faktörüydü. O da ortaya indirdi. Çünkü biliyoruz yani LEGO Batman’in baya iyi olacağını. Beklentilerimizi sarsan bir şey çıkmadı.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.