Facebook’ta son zamanlarda illa ki denk gelmişsinizdir. Zincirleme bir playlist oyunu oynanıyor son dönemlerde. Vakti zamanında baya popüler olan, herkesin birbirine Facebook’ta paylaşmak üzere bir şarkı seçmesine vesile olacak ipuçları paslaması yöntemiyle ilerleyen bir oyunun, tekrar hortlamış versiyonu. Ya siz yapmışsınızdır, ya da listenizdeki birinin yaptığını görmüşsünüzdür. Genelde de şu şekilde bir metinle paylaşılıyor kendisi.

“Depresif, sinir bozucu paylaşımlarımızdan uzaklaşmak için Facebook’u müzik ile dolduruyoruz. Bu paylaşımı beğenen kişilere bir harf vericem; bu harfle başlayan bir grup/sanatçı ya da bestecinin şarkısını bu açıklamayla birlikte paylaşın diye. X kişisi bana Y harfini verdi ve seçtiğim şarkı budur.”

Memleketin hâli göz önünde bulundurulduğunda, oynanabilecek en makul oyun falan şu büyük ihtimalle. Zira evet, hepimizin paylaşımları depresif ve sinir bozucu artık. Ya “memleket bugün de, şu bakımdan bir kıl daha kötüye gitti” tadında, ya da siyasi kavgaya sebebiyet verebilecek çıkışlarla ilgili; en iyi ihtimalle de basit bir şekilde ölüm haberi. O yüzden Facebook’u böyle şen şakrak şarkılarla doldurmak, çok iyi bir fikir. Resmen grup terapi.

Biz de buna bir katkıda bulunalım istedik. Takipçilerimizin hepsinden, alfabenin her harfini aldığımızı kabul ederek; A’dan Z’ye bir neşe playlist’i yaptık. Memleketin depresif ve sinir bozucu yaptığı paylaşımlara bir renk olsun istedik. Siz de kendi Facebook sayfanızdan, şu metinle paylaşabilirsiniz:

Depresif, sinir bozucu paylaşımlarımızdan uzaklaşmak için Facebook’u müzik ile dolduruyoruz. Bu paylaşımı beğenen kişilere bir harf vereceğim; bu harfle başlayan bir grup/sanatçı ya da bestecinin şarkısını bu açıklamayla birlikte paylaşın diye. Geekyapar kişisi bana alfabenin tüm harflerini verdi ve seçtiğim playlist budur.”

Afiyetle dinleyin efendim, depresif ve sinir bozucu paylaşımlar da tez zamanda biter inşallah!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.