Heyecanlı mısınız? “Ne diyorsunuz oğlum, açıkça deyin, germeyin adamı” diye serzenişte bulunuyor musunuz içinizde? Lafı kasten fazla uzattığımın farkında mısınız? Cin gibi Geekyapar okuyucususunuz siz, ön izlemelerde çıkmasın diye inceden sakız gibi cümle uzattığımı çoktan anladınız. Ama bence, içten içe, zaten haberin ne olduğunu da biliyorsunuz, onay için geldiniz. Meraklanmayın, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Zira…

Community’nin 6. sezonu geliyor!

Dan Harmon’ın yarattığı ve bu dakikaya kadar NBC’de yayınlanan Community, her ne kadar kendisine kült bir takipçi kitlesi yaratabilmiş olsa da, reytingleri hiç iç açıcı olmadığıdnan hep iptalin eşiğinde gidip gidip geliyordu. En sonunda NBC fişi tamamen çekti ve Harmon ile dizi hayranlarının Twitter’da beşinci sezon öncesi başlattıkları “Six Seasons and a Movie” kampanyası yarıda kalmış oldu. En azından mesele öyle gözüküyordu. İlk önce Hulu işe el atıp, diziyi kendi platformu üzerinden yayınlamak üzere Harmon ile masaya oturdu. Bu konuşmalardan bir şey çıkmayınca, bir daha da olmayacak sanıyorduk ki, imdada Yahoo yetişti.

Community (1)

Hulu ve Netflix benzeri platformu Yahoo Screen üzerinden yayınlanacak olan Community’nin 6. sezonu bu sonbahar aylarında başlayacak. Yahoo Screen’in adını daha önce duymuş muydunuz? Biz de duymamıştık. Zaten dürüst olmak gerekirse, Community’yi canlandırma kararını almalarını da çokça buna bağlıyoruz. Ne derseniz deyin, Community’nin hayranlarının sesi çok çıkıyor. Çok çıktığından da bizim gibi, The Verge gibi, Bleeding Cool gibi siteler de Community haberleri yapıyor. Ne hakkında yazıyoruz bu haberleri yaparken? Haliyle Yahoo Screen. O bakımdan, dizi üzerinden net geri dönüş alamasa da (dizinin haklarının bir bölümü Sony’de ve yurt dışı izlenimlerde parayı o alacak) başarılı bir reklam kampanyası olduğunu da yadsıyamayız.

Her halükarda, Community o meşhur “Six Seasons and a Movie” hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu. Bakarsınız Yahoo film konusunda da bir kolaylık yapar. Bakalım, görelim. Heyecanlı mıyız Community’nin altıncı sezonu için ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.