Bütün güzel animeleri live-action olarak yeniden çekelim furyasının son kurbanı Cowboy Bebop oldu ve seyirciyle buluşmak için gün sayıyor şimdiden. İlk duyduğumdan beri bir yandan insanlar ne zaman akıllanacak ve live-action uyarlamalardan vazgeçecek diye düşünürken bir yandan da acaba nasıl olacak diye meraklanıyordum doğrusu. Ancak gelin görün ki Netflix cephesinden proje ile ilgili her haber geldiğinde iç sesime biraz daha hak veriyorum. Cowboy Bebop için oyuncu seçimine başlayan Netflix, serinin baş rolü ve galaksinin en karizmatik adamı Spike için John Cho ile anlaştı.

Star Trek serinin efsanevi Sulu karakterine can veren John Cho, can vermekle kalmayıp bir de Sulu’nun eşcinsel olduğunu açıklayarak bilim kurgu dünyasındaki bir ilki gerçekleştirmişti. Galaksiler arası yaptığı yolculuktan çok keyif almış olacak ki bu sefer de galaksiler arası seyahat edip ödül avcılığı yapan Spike olarak karşımıza çıkacak. John Cho’nun oyunculuğunu falan tartışacak değilim, zira çarpılırım. Bu konudaki tek argümanım 20’li yaşlarının sonlarındaki Spike’ı canlandıracak oyuncunun 46 yaşında olması. Hani fark edilmiyor olsa falan neyse de… Ama adam çok yaşlı be.

mustafa-shakir-daniela-pineda-john-cho-alex-hassell

Haberin en kötü kısmına ise daha gelmedim bile. Bakın, Cho yaşlı falan ama yine oyunculuğuyla ve sempatikliğiyle Spike’ı kotarabilir. Ama John Cho’nun yanına koydukları oyuncular “nasıl oyuncu cast edilmez dersi gibi maşallah. Spike’ın en yakın arkadaşı ve Bebop gemisinin kaptanı Jet Black için Luke Cage’in son sezonunda Bushmaster gibi kötü bir villanı canlandıran Mustafa Shakir seçildi. Tam bir baş belası olan güzeller güzeli Faye Valentine için Vampire Diaries’den hatırladığımız Daniella Pineda seçilirken Spike’ın baş düşmanı Vicious’a ise Alex Hassell hayat verecek.

Ben gerçekten bu kadar kötü bir ekibi nasıl toplamayı başardılar çok merak ediyorum. Tamam, anlıyorum; white washing yapmamak için deli gibi çabalamışsınız ama keşke bunu yaparken oyuncu kalitesini de göz ardı etmeseydiniz yahu. Gerçekten bu kadronun o efsanevi sahneleri canlandıracağını falan düşündükçe moralim bozuluyor. Şu anlık projede moralimi bozmayan tek şey, henüz, Ed’in cast edilmemiş olması. Onu da şöyle 30 yaşında biri oynayıp efsanevi satranç sahnesini tavla sahnesiyle değiştirdiler mi tamamdır!

Cowboy Bebop hakkındaki son gelişmeler hakkındaki yorumlarınızı gerçekten çok merak ediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz oyuncu kadrosu hakkında?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.