Filmlerde Rocky Balboa’nın hikayesi ilham verici bir Amerikan rüyası. Filmlerin dışında ise, aynı şey daha da büyük bir oranda Sylvester Stallone için geçerli. Meseleyi biliyorsunuzdur. Stallone doğru düzgün roller alamamaktan yakınır ve kendisi için bir senaryo yazmaya başlar. Senaryo beğenilir, ama her stüdyo şunu demektedir: “Filmi yaparız, ama başrolde sen olamazsın”. Stallone direte direte en sonunda filme yeşil ışık yaktırır.

Creed 2

İşte biz de bunun yaklaşık kırk sene sonrasında buradayız. Rocky filmi yayınlandığı sene Sylvester Stallone’a En İyi Aktör ve En İyi Senaryo dalında Oscar adaylıkları kazandı ve 1976 senesinin En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kurgu dalında Akademi ödüllerini evine götürdü. Bugüne kadar beş devam filmi çıktı, ve biz buradayız. Altıncısının huzurlarında.

Bu sefer Stallone bayrağı devrediyor. Biraz zamana ayna tutarak, biraz da gerçetken ilginç bir hikaye döngüsü yaparak, bayrağı devrettiği kişi geçen filmde olduğu gibi kendi oğlu değil. Bu sefer başrolde Adonis Creed var. Rocky’nin düşmanı ve sonraki filmlerdeki dostu Apollo’nun oğlu. Rocky onu kanatlarının altına alıyor, dövüşmeyi ve hayatı öğretiyor bir anlamda.

Ve karşımızda da filmin ilk fragmanı var. Net konuşalım, filmin bu ilginç gözüken döngüsüne rağmen çok başarılı olmasını beklemiyorduk önceki fragmanlardan mütevellit; ama film bizi utandıracakmış gibi gözüküyor. Michael B. Jordan Fantastic Four tökezlemesini çabuk atlatacak bir performans sergilemeye yakın, Stallone’un da en sonunda yaşına uygun bir rol oynuyor olduğu gerçeği harikulade. O yüzden film 25 Kasım 2015’de vizyona girdiğinde, gidilip izlenecek gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.