Bir şeyi itiraf edelim, bundan dört sene önce Planet of the Apes serisi başrolünde James Franco’nun olduğu yeni bir filmle tekrar karşımıza çıkacağını açıkladığında hiçbirimizin bir beklentisi yoktu. Tim Burton etiketiyle gelen son Planet of the Apes filmi tam bir rezaletti, seri ondan önce de istikrarlı bir düşüş içerisindeydi, sene 2011’di ve kimse Maymunlar Cehennemi fikri mülkünü pek önemsemiyordu.

Rise-of-Planet-of-the-Apes

Ama sonra, o film çıktı ve büyük ölçüde Andy Serkis’in gerçekten inanılması güç Caesar performansının omuzlarında çağımızın en eşsiz hanedanlarından biri olarak yerleşti popüler kültüre. Bir sonraki film, Dawn of the Planet of the Apes hikayenin doğal akışını takip ederek Caesar ve mayunların hayatındaki yeni bölümü ustalıkla anlatmıştı. O yüzden artık Planet of the Apes serisi, artık bir sonraki filmini merakla beklediğimiz, takvimlerimize kendini işaretlettiren, gelişme olduğu haberi yapılan bir seri.

İşte biz de bu yüzden buradayız. Serinin 14 Temmuz 2017’de vizyona girmesi beklenen üçüncü filmi War of the Planet of the Apes için yepisyeni, bizi de baya heyecanlandıran bir haber geldi. Daha önceden filmin yine başrolünde Andy Serkis’e yer vereceği, ilk filmden James Franco’nun rolüne benzetilen bir karakteri de Gabriel Chavarria’nın oynayacağı açıklanmıştı. Şimdi de filmin ana kötüsünü kimin oynayacağı duyuruldu.

Woody Harrelson

Buna göre War of the Planet of the Apes’in ana kötüsü, “The Colonel” adı verilen bir karakter olacak ve kendisini Woody Harrelson oynayacak. Woody. Harrelson. Cheers’den Woody Harrelson. Natural Born Killers’dan Woody Harrelson. Zombieland’den Woody Harrelson. True Detective’den Woody Harrelson. Bu adam yeni Planet of the Apes’in kötüsünü oynayacak. Ve itiraf edelim, yeni Planet of the Apes şu an çok daha iyi bir film hâline geldi. Otomatikman!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.