Disney mi çok öngörülebilir bir şirket oldu yoksa biz mi artık onun dilinden anlamaya başladık bilmiyoruz. Fakat artık Disney’in her hareketinden, yaptığı her filmden, verdiği her hamleden bir sonraki hareketini tahmin edebiliyoruz. Bu yüzden şirketin verdiği bazı yeni kararlar, bizim için çok da bir “yeni” haber değeri taşımıyor diyebiliriz. Fakat işte gelin biz hiç bilmiyormuşuz, sanki tahmin etmemişiz gibi davranalım ve Cruella’nın, devam filmlerinin geleceği haberine hep beraber şaşırıyormuşuz gibi yapalım.

Şimdi başta şunu söylemem gerekiyor, ben Cruella filminde eğlendim hatta film bir “Cruella” filmi olmasaydı daha da çok eğlenebilirdim. Yani karakterin orijinal halini bildiğim için sürekli olarak filmi bu karaktere göre yargıladım. Filmi izledikten sonra, “Madem karakterin asıl halini anlatmayacaktınız neden bu filme Cruella dediniz, madem Cruella dediniz neden bu kadar değişiklik yaptınız?” diye söylendim durdum. Söyleyeceğim o ki bu filmin adı Cruella olmasaydı, filmden çok daha fazla keyif alırdım. Ama bu sefer de “Acaba bu filmin adı Cruella olmasa açıp izler miydim?” diye bir iç muhasebe yaparken buldum kendimi. Sonuç olarak Cruella bir daha açıp başından sonuna kadar izlemeyeceğim ama YouTube’da birkaç sahnesini izleyeceğim filmler kategorisine girdi benim için.

Bizim burun kıvırdığımız Cruella filmi, hem dünyanın her yerinden gelen izleyici yorumları ve gişe sonuçları ile birlikte Disney’i oldukça memnun etti. Bu yüzden de aslında biz serinin ikinci filminin gelmesine kesin gözüyle bakıyorduk ve çok zaman kaybetmeden Disney de bu tahminlerimizi doğruladı. Filmin yönetmeni Craig Gillespie ve baş senaristi Tony McNamara, Emma Stone’un başrolünde olacağı ikinci bir Cruella filmi için plan yapmaya başladıklarını söyledi.

Açıkçası devam filmi nasıl olacak, tahmin etmek kolay değil. Zira izlediğimiz filmin son sahnesiyle beraber; Emma Stone’un Cruella’sı, hiçbir zaman bizim bildiğimiz Cruella’ya dönüşmeyeceğini anladık. Devam filmlerinde de dalmaçyalıların peşinde koşup onlardan kürk yapmak istemeyeceği bence çok aşikâr. O halde bize tek seçenek kalıyor, o da tıpkı ilk filmde olduğu gibi moda ile uğraşan kötü karakterler ve soygunlardan oluşan bir devam hikâyesi izleyeceğiz. Bunu ikinci kere yaparlarsa ne kadar eğlenceli olacak, işte orası da apayrı bir hikâye…

Cruella’yı filminin ikincisinin planlanmasına siz ne diyorsunuz sevgili Geekler? Sizce film ikincisini izlemeye değecek kadar güzel bir film miydi? Yoksa Disney yine olmayacak işlerin peşinden mi koşuyor?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.