Takvimler 2018 yılının aralık ayını işaret ederken birçoğumuzun “En iyi Spider-Man filmi” unvanına layık gördüğü Into The Spider-Verse filmini izleme şerefine nail olmuştuk ve bunu söylememe pek gerek yoksa da söylemek istiyorum, bu film gerçekten harika bir tecrübeydi. Bana sorarsanız, ben bu filmin açık ara en sevdiğim Spider-Man filmi olduğunu söyleyebilirim. Çok seveni varken Sony duramazdı, ikinci filmin geleceğini haber ediverdi hemen. Biz de şurada ikinci filmin geleceğini sizlere de haber etmiş, sevinçten havalara uçmuştuk. Şimdi de ikinci filmden haberler aldık!

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Emmy ödülüne dört defa aday olmuş, Insecure dizisinden veya The Lovebirds filminden tanıyabileceğimiz Issa Rae, Into The Spider-Verse’in ikinci filmine Jessica Drew yani Spider-Woman olarak katılıyor!

Filmin oyuncu ekibinden bildiğimiz diğer isimler ise önceki filmle hemen hemen aynı: Shameik Moore’un Miles Morales’i, Hailee Steinfeld’in de bir kez daha Spider-Gwen karakterini seslendireceğini biliyoruz. Bütün bunlarla beraber filmin senarist ekibinin de David Callaham, Phil Lord ve Chris Miller olacağını söyleyelim de bildiklerimizi sıralamış olalım. Ha, bir de filmin vizyon tarihinin 7 Ekim 2022 olduğunu biliyoruz, işte hepsi bu kadar.

Keşke daha çok şey bilsek ama şu bildiklerimiz bile bizi heyecanlandırmaya yetiyor açıkçası. Küçük bir detay: David Callaham, son yıllarda izlediğimiz iyi veya kötü birçok süper kahraman filminin yazarı. Adam Mortal Kombat’ın son filmini de yazmış, Wonder Woman 1984’ü de yazmış, Zombieland’in ikinci filmini de yazmış- Şimdi de Marvel’ın Shang-Chi filmini yazıyor. Şahsen işlerini pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim ama senarist ekibinin bir diğer üyesi olan Phil Lord önceki filmin ana senaristiydi, o yüzden pek bir laf edemiyorum. Issa Rae ise zaten diğer nispeten prestijli bir ödül olan Emmy’e bir değil, iki değil, üç de değil, tam dört defa aday olarak ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu ispatlamış bir isim. Jessica Drew konusunda da harika bir iş çıkaracağına eminim kendisinin- Ayrıca Jessica’yı çok sevdiğim Spider-Verse evreninde görmek için sabırsızlandığımı da söylemem lazım.

Önceki filmin tartışmasız en çok övülen kısmı animasyon stiliydi. Ruken’in şuradaki aşırı tatlı yazısında da bir kez daha hatırladık ki Spider-Verse gerçekten ona benzeyen diğer filmlerden çok daha farklı aslında. Film, adeta hareketli bir çizgi roman izliyormuşuz gibi ilerliyor ve birçoğumuzun aşina olduğu iki stili (üç boyutlu yumuşak hareket eden animasyon ve iki boyutlu, sert çizgili çizgi roman) birleştirerek hoş bir nostalji hissi yaratıyordu. İkinci filmden en büyük beklentim de bu çizgiyi bozmamaları. Aslında bakarsanız animasyonu o kadar övdük ki herhangi bir tarz değişikliğine gitmeyeceklerini düşünüyorum çünkü Into The Spider-Verse filminin bir nevi imzası oldu artık, sadece ilk filmdeki gibi detaycı olmalarını çok istiyorum. Şöyle güzelce bir animasyon filmi izleyelim yahu, çok şey mi istedik? Çabuk gel 2022!

Sizin düşünceleriniz neler? Sizce nasıl bir film bizi bekliyor?

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.