Ay sonu gelip de, kredi kartımdaki limitin yerinde sivrisinekler uçmaya başladığında en büyük korkum baş göstermeye başlıyor. Ya o son hafta sonunda, o son üç günde bir ara bir Flash Sale olursa Steam’de? Ya Humble Bundle reddedemeyeceğim bir teklifle gelirse? Ya Origin’de Dragon Age: Inquisition’ı bir dolardan satarlarsa da benim kartımda bir dolar bile olmazsa? Komik gelecek ama, düzenli olarak yaşadığım korkular bunlar benim de her oyuncu gibi…

JvKWQeS

Bu korkunun yaşanmasının arkasındaki en büyük sebep, bu tip indirimlerin tarihlerinin bilinmemesi elbette. Bunun da mantığını çok net görebilmek mümkün. Steam, Humble Bundle, Origin, Green Man Gaming, GOG ve benzeri dijiital oyun dağıtımcıları devamlı sitelerini kontrol edin istiyorlar. Her gün en az bir kere girin bakın bakalım sürpriz bir indirim başlamış mı, ilginç bir şeyler var mı yeni gelenlerden diye. Bu sebeple büyük indirimlerini de gizliyorlar halktan.

Ama son birkaç senedir, tarihler ekseriyetle dışarı sızıyor. Bu sefer de böyle oldu. PC oyuncularının her yeni mevsimi merakla bekleme sebebi dönemsel Steam indirimlerinin yaz ayağı, önümüzdeki ay içerisinde başlayacak. IGN Rusya’nın elde ettiği habere göre, Steam Summer Sale’in başlangıç tarihi 11 Haziran, bitişi ise 20 Haziran olacak. Bu tarihler aynı zamanda 14 Haziran akşamı Bethesda’nın basın konferansı ile başlayacak ve 18 Haziran’a kadar sürecek olan E3’ü de kapsıyorlar.

Steam_Summer_sale

Paralel bir indirimleşmeler, kampanya üretmeler olur mu? Sanmıyoruz. Ama o tarihlerde baya oyuna doyacağımız şimdiden belli. O sebeple bizim samimi uyarımızdır, Haziran’ın ilk on günü çok fazla para harcamayın. Akşamdan işe sandviç hazırlayın, öğlen yemeklerinden kurtarın, kredi kartınız 11 Haziran’a biraz güçlü girsin, kuvvetli girsin. Zira aniden bir Witcher 3, bir Arkham Knight düşüverir %20, %30 bandında, az paranız varsa, üzülürsünüz!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Comments

  1. reddit.com/r/gamedeals

    Bunun üstüne bir de her yeni indirim bildirildiğinde haber versin diye IFTTT ve Pushbullet ikilisini kullanıyorum. Kafam rahat 😀

  2. Haldun KARA Reply

    üç beş oyun vardı beklediğim gelsin de alalım 🙁

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.