Şu aşağıda izleyeceğiniz fragmanın sonlarına doğru bir sahne var. DC’nin gururla CW tarafından dizi yapılmasına müsaade ettiği tüm süper kahramanlar, Deadpool’un görse ölümüne alkışlayacağı bir pozda duruyorlar. Elbette en önde jön çocuklar var, uçanlar sonra geliyor, herkesin kollar bedenden bir otuz santim uzakta, eller yumruk yapılmış. Aşağı yukarı herkesin niye orada olduğu aşikar. Sonra, bir adım geriye çekilip bir bakınca, şöyle bir şeyi fark ediyorsunuz: Orada kasklı bir adam var.

Gerçekten, bakın, kostümünde kask olan bir süper kahraman değil. Kelimenin tam anlamıyla sadece kaskı olan, baya tişörtlü ceketli bir adam var. Başka hiçbir şeyi yok. Arada çok tehlike falan olursa pistolünü çıkartıyor kendisi. Onun haricinde baya bildiğimiz, normal, etten kemikten bir insan. Ama kaskı var. Ve arkasında gerçekten kurşun geçirmeyen bir kadın, yanında ses hızından uçan bir adam, orada küçülen bir ötekisi, şu tarafta antik Mısır’dan kalma prenses berikisi… Bu da kasklı.

CW’nun yarattığı evren bizi bu hâle getirdi. Gerçekten. “Büyük crossover” diye coşulan ve promosyonu yapılan şey esasında DC’nin bir adet A-list, iki adet B-list, üç adet C-list kahramanı, bir kötüsü, bir en çizgi roman geek’inin bile hatırlayamayacağı antik karakteri ve bir de kasklı adamının bir araya gelmesinden ibaret. “Vay be, ne kadar güzel Batman’imsi bir dizi yapmışlar” diye müsamaha göstere göstere geldiğimiz en son nokta burası.

Bu arada işte bir de konu var. Biz uzaylı işgali var, nedense CW yöneticileri sanki özel efekt bütçesinin farkında değillermiş gibi bu uzaylıları da komple bilgisayarda yapmışlar. Tüm ekip bir araya gelmek zorunda. Tabii bu senenin büyük yıldızı Supergirl’ün bu geleneksel toplaşmalara dahil olduğu gerçeği. Bölümler 28 Kasım’da yayınlanacaklar. Sonunda iyi çocuklar kazanacak, yolculuk sırasında gerçekleri söylemek ya da sevdiklerimizden saklamak üzerine önemli dersler alınacak, sorumluluk bilinci üzerine nutuklar atılacak. Heyecanla bekliyoruz.

https://youtu.be/cfvEscEGWfI

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.