Disney’in Comic-Con’u niye pas geçtiği artık iyice ortaya çıktı. D23’ten gelen haberlere bakınca ismi Comic-Con olsa kimsenin yadırgayacağını düşünmüyorum. Tabii bu organizasyonda bizi en çok heyecanlandıran şeylerin başında Star Wars geliyordu ve şu ana kadar gördüklerimiz Disney’in bu konuda ellerini korkak alıştırmadıkları yönünde.

rogue-one-cast-photo-d23-1536x864-521514304075-1

Star Wars’dan ilk haberimiz Rogue One ile ilgili. D23’te paylaşılan fotoğraf ile birlikte artık kadromuzun da şekillendiğini görebiliyoruz ve açıkçası hiç de fena durmuyorlar. Kadromuz Felicity Jones (The Theory of Everything), Diego Luna (Milk, Killing Them Softly), Ben Mendelsohn (Bloodline, Mississippi Grind), Donnie Yen (Ip Man, Blade II), Jiang Wen (Let the Bullets Fly, Devils on the Doorstep), Forest Whitaker (The Last King of Scotland), Mads Mikkelsen (Hannibal, Casino Royale), Alan Tudyk (Firefly) ve Riz Ahmed’ten (Nightcrawler, Four Lions) oluşuyor. Firefly’daki pilotumuz Alan Tudyk’in karakterinin motion capture bir karakter olduğunu da ekleyelim.

rogue-one-header

Rogue One’la ilgili diğer gelişmeler de, artık “Star Wars Anthology” olarak değil “A Star Wars Story (Bir Star Wars Öyküsü)” olarak anılıyor olması. İsimle niye bu kadar oynadıklarını anlamıyorum ve bu son halinin de çok ucuz durduğunu düşünüyorum. Bunun dışında Kathleen Kennedy filmle ilgili yaptığı açıklamada “Episode IV’ün öncesinde geçecek olan Rogue One saga filmlerinden bir uzaklaşma olsa da, size yine de Star Wars evreninde olduğunuzu hissettiren bir macera olacak. Galaksideki mücadeleyi bir yer seviyesi savaşla keşfederken, izleyicilere istedikleri Star Wars havasını da hissettiriyor olacak” dedi.

Staw Wars evreninden bir diğer haberimiz de Episode IX’dan geldi. D23’te Disney serinin dokuzuncu filminin yönetmenini açıkladı. Yeni üçlemenin son filmini Jurassic World ile bu sene gişeleri tarumar eden Colin Trevorrow yönetecek. Jurassic World süper bir film olmasa da en azından yaptığı işin ruhunu ve özünü anlamasıyla beğeni kazanan Trevorrow’ın bu filmde de başarılı olmaması için hiçbir sebep yok gibi görünüyor. Kathleen Kennedy yeni yönetmenleriyle ilgili Safety Not Guaranteed filminden beri kendisiyle çalışmak istediklerini, böylesi bir yeteneği bu markaya kattıkları için çok heyecanlı olduklarını söyledi.

colintrevorrow

Colin Trevorrow ise bu yeni işiyle ilgili “Bu bir iş ya da görev değil. Bu çevresi inanılmaz öykü anlatıcıları, film prodüktörleri ve karakterle dolu bir kamp ateşinin yanındaki bir koltuk. Yeni öyküler anlatıyoruz, çünkü yeni neslinbizim sahip olduğumuza sahip olmasını istiyoruz, “benim” diyebilecekleri bir mitoloji. Bunu da ancak Lucas’ın ortaya çıkardığı içimizdeki sınırsız yaratıcılık, saf bir yaratma duygusu ve umut aracılığıyla başarabiliriz” dedi.

Star Wars evreninde her şey yolunda görünüyor. Filmler gelene kadar nasıl sabredeceğiz hiç bilmiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz yeni Star Wars haberleri hakkında?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.