Disney’in D23 konferansı son derece hızlı bir girişle en fazla beklediğimiz filmlerle ilgili pek çok görüntüyü, haberi katılanlarla paylaştı. Henüz görseller, fragmanlar bizim gibi dışarıdan takip eden zavallılarla paylaşılmasa da, en azından duyduğumuz haberlerle azıcık da olsa teselli bulabiliyoruz.

Gelen haberlerden biri bir Disney markası olduğunu zaman zaman unuttuğum “Pirates of the Carribean”a ait. İlk üçlemesiyle özellikle Monkey Island sevenlerin gönlünü okşayan ve haklı bir hayran kitlesine sahip olan, sonradan zorunluluktan -yada para hırsından- çekilmiş gibi duran dördüncü filmle “Bu markanın artık suyu çıktı” dedirten Karayip Korsanları’nın beşinci filminin çekileceğini duyduğumda hiç heyecanlanmadım açıkçası.

caribbean

Korsan konsepti her zaman ilgimi cezbediyor olsa da, sanki bu seriyle ilgili yapılabileceklerin tükendiği izlenimine sahiptim. Her geçen filmde sanki kalite biraz daha düşüyor ve senaryolar giderek daha zorlama hale geliyordu. Yine de bu D23’teki sunumda Johnny Depp’in Jack Sparrow kostümüyle sahneye çıkması ve sarhoş bir şekilde izleyenlere üzüm fırlatması gibi güzel detaylarla en azından filmin ruhunu kaybetmediklerini göstererek içimde “Neden olmasın?” düşüncülerinin yeniden filizlenmesine sebep oldular.

Johnny Depp dışında Geofrey Rush’ın da filmde yer aldığı haberi önceden duyurulmuştu. Ayrıca filme yeni kötü adam olarak hayalet Kaptan Salazar rolüyle Javier Bardem’in de katılacağını zaten biliyorduk. D23’te yapılan açıklamayla da başarısız dördüncü filmi pas geçen bir eski dostumuzun daha filmde yer alacağını öğrendik. Orlanda Bloom bir kez daha Will Turner rolüyle Karayip’te gemiler yüzdürmek için dönüyor. Keira Knightley’den ise hala ses seda yok.

bloom-pirates

Senaryo ile ilgili de biraz bilgi vermek gerekirse, Şeytan Üçgeni’nden kaçan Kaptan Salazar tarafından yönetilen hayalet korsanlar ordusu, tüm korsanların ve tabii ki Jack Sparrow’un başına dert olacaklardır. Bu hayalet korsanı durdurmak için Sparrow’un sahibine suları kontrol etme gücü veren Poseido’nun üç başlı mızrağını bulması gerekmektedir. Hayalet korsan falan deyince sizin de aklınız hemen LeChuck’a gitti mi? Normalde bu tarz çalıntılardan rahatsız olsam da, görüp görebileceğimiz Monkey Island filmine en yakın şey bu olduğu için “sömürün sömürebildiğiniz kadar” demekten kendimi alamıyorum.

Devam filmi olmasının yanında gelen açıklamalarda hafif bir reboot misyonu da yükleneceği söylenen filmin gösterim tarihi 7 Temmuz 2017.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.