Warner Bros’ın sinemadaki kaderi az çok 2016 yılında kalın çizgileriyle belirli olmuş olacak. Tüm paralarını üzerine yatırdıkları iki at; Suicide Squad ve Batman v. Superman: Dawn of Justice çıkacak vizyona o sene. İki film de ön bilgileriyle heyecan yaratıyorlar, iki film de Marvel’ın görece zayıf bir sene geçirdiği bir döneme denk gelme şansına eriştiler, iki filmin de üzerinde bir merak havası var. İyi çıkarlarsa MCU’nun yanına özenle bir de DCCU iliştireceğiz. Kötü çıkarlarsa da Warner’ın 7 yıllık kalkınma planı başlamadan çökecek.

tumblr_nqbaz4npZi1tf70vho1_1280

Ama her şey üzerine yıkılsa bile, bir şey kesin; DC şu an televizyon sahnesine resmen hükmediyor. Baya boş arazi buldular ve üzerine at koşturmayı geçip, tank yarıştırıyorlar artık. Smallville’in on sezonluk heyecansız koşusu bittikten sonra, önce Arrow, sonra da Flash ile inanılması güç bir hayran kitlesi edindiler. Marvel Agent Carter ve Daredevil gibi eleştirmenlerin üzerine tükürük sıçratarak beğendiği işleriyle bile yanaşamadı o reyting rakamlarının yanına. Bu iki başarıyı da zilyarlarcası takip etti haliyle: Gotham, Constantine, Supergirl, Lucifer, Krypton ve Arrow ile Flash’ten daha direkt olarak kopan Legends of Tomorrow.

Şimdi son gelen bilgilerin ışığında o kopuştan bir kopuş daha yaşanacak gibi duruyor. Screenrant’te gördüğümüz habere göre üç diziyi de yayınlayan The CW, aynı evrende geçen bir DC dizisinin daha peşinde: Hawkgirl. Bildiğiniz gibi DC külliyatında mühim bir yeri olan Hawkgirl, Legends of Tomorrow ile birlikte ilk defa canlı olarak ekranlarımıza taşınacaktı. Daha önce de söylemiştik, kendisi Legends of Tomorrow’un kağıt üzerinde bir hayli zayıf duran kadrosunu bizim için renklendiren en önemli faktörlerden bir tanesiydi, hatta diziye dair önyargımızı biraz pozitife çekti desek, yanlış söylemiş olmayız.

Ciara_Renee_Legends_Of_Tomorrow-850x560

The CW da benzer bir şekilde düşünüyor olmalı ki, Hawkgirl’e özel olarak çekilecek bir dizinin çok-çok-ön hazırlıklarına başlamış. Habere göre eğer karar verilirse, Hawkgirl pilot aşamasını geçip direkt dizi olarak sipariş edilecekmiş. Peki bu durumda Legends of Tomorrow cephesinde ne oluyor? Anladığım kadarıyla Hawkgirl her halükarda Legends of Tomorrow’un kadrosunda en az bir sezon geçirecek. Biraz da CW orada karakterin alacağı tepkiyi gözlemleyecektir. Eğer işler yolunda giderse, 2016-17 sezonuna da siparişi verirler. Bakalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

9 Comments

 1. Vallahi kusacağım ya, biraz yavaşlatsınlar şu işi. Millet bir bırakacak, pir bırakacak izlemeyi, sonra da ”Niye böyle oldu ki?”, diye sorarlar kendilerine. Bir de 2016’da Marvel zayıf mı? :DDDD Neftlix dizileri, Doctor Strange ve bir de pek adı sanı bilinmeyen bir film var, Captain America: Civil War’muymuş neymiş; İçinde Iron Man, Scarlet Witch ve bilimum Avengers üyesi varmış hatta(!)

 2. Dc 10 tane dizi çeksin bi sezonda marvel bi sezon versin yine marvel dizilerini tercih ederim, adamlar kaliteyi düşürdüklerinin farkındadırlar umarım, ve en üzüldüğüm şeyse 50 tane de gelse ben hepsini izleyeceğim :S

 3. Sadık Dişli Reply

  2016’da Marvel zayıfmış, hmm… Ayrıca tüm DC dizilerini toplasan bir Daredevil etmiyor maalesef.

  • Yiğitcan Erdoğan Reply

   Yav haşa, 2016’da Marvel zayıf olur mu? Marvel’ın zayıf olduğu dönem tümcesini açmak gerek, yazıda yapamamışım, buraya kısmet olsun. Geçen senenin sonunda, Winter Soldier + Guardians of the Galaxy kombosuyla beraber Marvel dokunulmazdı. Yenilmez gözüküyordu. Şimdi ise Age of Ultron görüşleri ortadan ikiye böldü, Ant-Man Marvel’ın açık ara en büyük kumarı durumunda. Bunların üstüne geliyor DC filmleri. Yoksa 2016’nın kendisi Marvel için zayıf değil yani, sadece şu sıralar Marvel’ın karnı daha yumuşak…

   Bu arada tüm DC dizilerini toplayıp dizinde kırsan Daredevil’ın çeyreği etmez zaten. Bana soracak olursan Agent Carter da etmez, Agents of SHIELD da. Fakat maalesef ilgi olarak da Marvel dizilerine halay çektirsen DC’nin yanına yaklaşamıyorlar.

   Bkz.

   https://www.google.com/trends/explore#q=arrow%2C%20agents%20of%20shield%2C%20daredevil%2C%20agent%20carter&cmpt=q&tz=Etc%2FGMT-3

   • Sadık Dişli Reply

    En baştan öyle deseydin keşke, günahını almamış olurduk 😀

 4. Berkcan Zülfikar Reply

  Aman da Daredevil’e de toz kondurmazlarmış…

  Bence Daredevil de şu anda eşit seviyede; en azından ilk sezonları karşılaştırırsak… Marvel’ın Arrow’u olarak giriş kısmını çok iyi yedirdi, bu yüzden de diğer tüm diziler gibi gelecek sezonu iple çektiriyor. ‘bir Messi değil’ havasına sokmamak lazım, sonuçta bu bir sidik arışı değil.

  Neyse ki AoS nin esamesi okunmamış…

 5. DC nin TV dünyasında yaptığı en büyük hatalardan biri (tonla varda işte biz birini söyleyelim) tüm dizilerin aynı kişilerin elinden çıkması. Bu çok saçma ve bir o kadar da riskli bir iş. Bakın Greg Berlanti ve Andrew Kreisberg 3.sezonunda Arrow dan ayrılıp Flash a başladılar dizi nasılda boka sardı. Aynı şey eğer dikkat etmezlerse Supergirl ve LoT a yoğunlaşırlarsa şuan süper giden Flash’ın da başına gelecektir.

 6. Oktay Sigirci Reply

  dc diziler bu kadar sevilmesin en büyük nedenin basit ama insanlar anlayabileceği güzeli diziler yapması marvel dizileri de güzeli ama filim evrenin ile birleştirdikleri için insanlar dizi izlerken sanki filim izlemek sorun daymış gibi hissediyorlar bu da herkesi memnun etmiyor açıkçası:)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.