Ne kadarınız benimle hemfikir olur pek kestiremiyorum ama son yıllarda devam eden Marvel menşeli dizilerden belki de birinci numarayı tek başına çıkarabilecek yegane bir dizi var benim için: Daredevil. Şu ana kadar öyle çok gömdüğüm bir Marvel dizisi olmadı gerçi, her birine farklı nedenlerden dolayı hayranlık duyarak izledim. Fakat Daredevil bir noktada hepsinden bir tık öne geçmeyi başarabilir gibi hissediyorum. Bu konuya tabii tamamen öznel yaklaştığımı da es geçmeyelim.

Daredevil, şu anda Netflix bünyesinde de en başarılı kabul edilen dizilerden biri ve ciddi anlamda seveni çok, en azından benim izleyenlerin değerlendirmelerine göre anladığım bu. Bunca kişi tarafından adından çokça bahsettiren bir dizinin, planlanmasına rağmen henüz net bir çıkış tarihi verilmeyen üçüncü sezonu da oldukça sabırsızlıkla bekleniyor hayranlar arasında. İkinci sezonda gelen Punisher ve Elektra ekstra soslarının yanında şimdilerde üçüncü sezon için “Acaba kim gelecek?” düşünceleri de vuku bulmuş halde. Harbiden de, üçüncü sezon için ne düşünüyor acaba yapımcılar?

yNBd90z

Bu soru için çizgi romanları okuyan herkes çok rahat zibilyon tane karakter sayabilir, ki her biri de bir şekilde Marvel-Netflix evrenini etkileyebilecek ölçüde önemli bir karakter sıfatına sahip olabilir. Bu konuda düşünceler ortalıkta dolaşadursun, dizimizin başrol oyuncusu -gerçekte tam bir ponçiklik abidesi gibi suratından gülümseme eksik olmayan- Charlie Cox, üçüncü sezona dair birtakım düşüncelerini paylaşmış bu sırada:

“Bu bir sır değil. Daha önceden de dedim ve bunu her dediğim zaman için başım belaya giriyor: Bir noktadan sonra Bullseye’ın gelmesini çok isterim. Bana kalırsa bu oldukça ilginç bir fırsat. Deborah Ann Woll kesinlikle Bullseye’ın gelmesini istemiyor, elbette ki bariz nedenlerden dolayı. Elektra’yı oynayan Elodie Yung da Bullseye’ın gelmesinde pek istekli değil.”

Bizim kör oğlanın belirttiğine göre kendisi bu konuda çok istekli ama diğer iki hanım iş arkadaşı böyle bir işe çok da sıcak bakmıyorlar. Peki neden, ne Woll ne de Yung buna karşı bir konumdalar? Hemen söyleyelim: Daredevil’in çizgi roman tarihinde Elektra’nın da Karen Page’in de, Bullseye tarafından öldürüldüğü gibi bir gerçek mevcut. E böylesine bir çizgi roman gerçeğini, eğer olur da Bullseye üçüncü sezonda diziye girecek olursa, yapımcıların pek de değiştireceğini sanmıyoruz doğrusu. Eninde sonunda bir şekilde aynı kaderi dizide de karakterlerin yaşaması gerekecek, öyle değil mi? E, Woll de Yung da rollerini oldukça benimsemiş olacaklar ki, Daredevil’deki kariyerlerine hemen üçüncü sezonda son vermek istemiyorlar, çok bariz. Düşünsenize, Netflix gibi bir platformun Daredevil gibi bir dizisinde rol alıyorsunuz ve olası bir kötü karakterin gelmesiyle canlandırdığınız karakterin ölmesi mümkün. Siz olsanız siz de gelmesini istemezdiniz bence, kadıncağızlar sırf canları öyle istedi diye dememişlerdir yani.

Daredevil-vs-Bullseye-Marvel-Comics

E bir de Bullseye konusunda Elden Henson’ın bir iki kelamı var diğer oyuncularımızdan başka:

“Bullseye için Zach Galifianakis’i seçeceklerini duymuştum aslında.”

Komik adamsın vesselam Henson, ne diyelim ki şimdi… Tabii estağfurullah, Galifianakis’i can-ı gönülden severiz de, Bullseye için en doğru kişi mi diye durup bir düşünürüz herhalde, değil mi?

Eh adettendir, haberden sonra düşüncelerinizi soralım bakalım: Siz neler düşünüyorsunuz Bullseye konusunda? Üçüncü sezonda gelmesi ne kadar mümkün? Ben Affleck’in oynadığı Daredevil filmindeki Colin Farrell sizce ne kadar iyi bir Bullseye’dı? Netflix’in kadroya seçeceği Bullseye için aklınızda ne tür adaylar var? Hadi bakalım, yorumlarınıza kuvvet!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.