Charlie Cox’un, Netflix platformunda olağanüstü bir başarı elde eden dizisi Daredevil’de gösterdiği performansının güzel olmadığını iddia eden varsa diye söylüyoruz, aslında bayağı yanılıyorsunuz. Filmografisinde birçok filmle karşılaştığımız Cox’un, Daredevil’den önce oynadığı onca rolün hakkını verdiğini söyleyebiliriz aslında. Matt Murdock olmadan önce tanısanız da tanımasanız da, Charlie Cox’un aslında hiç de fena bir oyuncu olmadığını gösteren filmlerden haberdar olun diye sizin için dört farklı film belirledik ve küçük bir liste oluşturalım dedik. İşte, Matt Murdock rolüyle gönülleri fetheden Charlie Cox’un geek damarlarına kan vermeden önce rol aldığı filmleri!

1) Casanova (2005)

tumblr_nr63j8MJ9n1uarekxo1_1280

Heath Ledger, Sienna Miller, Jeremy Irons ve hatta Natalie Dormer gibi tanındık birçok oyuncuyu kadrosunda bulunduran filmde, Charlie Cox’un rolü Giovanni Bruni isimli bir genç. Ledger‘ın rolünü üstlendiği Casanova‘nın aşık olduğu Francesca isimli kadının kardeşi olan Giovanni’yi canlandıran Cox, bu filmde maharetlerini göstermekten hiç de kaçınmıyor. Çok büyük gişe yapan bir film olmasa da, vakit geçirmeye birebir olan bir film denebilir Casanova yapımı için.

Yaklaşık iki saat uzunluğunda olan filmin türü macera, komedi ve drama şeklinde geçmekte. IMDB’den 6,5 puan alan yapımın Metascore’u 57.

 

2) Stardust / Yıldız Tozu (2007)

Charlie-as-Tristan-in-Stardust-charlie-cox-1417300-1024-426

Henry Cavill’den Sienna Miller’a (evet yine) ve hatta Robert De Niro‘ya kadar neredeyse çoğu yüze aşina olduğumuz bu filmde, orijinal haliyle izleyenler için Ian McKellen‘ın hikayeyi anlatan ses olduğunu da söylemezsek ayıp etmiş oluruz herhalde.

Film boyunca aslında yıldızların dünyamıza düştüğünde gerçek bir insan olabileceğini, mutlu olduklarında ışıl ışıl parladıklarını ve hatta bu yıldızların kalplerine kötü cadıların sırf genç kalabilmek için ihtiyaçları olduğunu izliyoruz ve Charlie Cox’un bu yapıttaki rolü ise güzel yıldızımızla maceralar atlatan genç Tristan Thorn. Başta, sevdiği kız için kayan yıldızdan bir parça getirmeyi hedefleyen toy Tristan, yolculuğunun sonunda artık tamamen farklı biri olur. Bu sırada ise arka planda dönen bir çeşit tahta geçme kavgaları ise, Tristan’ın ve parıldak yıldızımızın maceralarına dolaylı da olsa etki eder.

İki saat süresinde olan yapımın türü macera, fantastik ve aile filmi olarak geçmekte. IMDB puanı 7,7 iken Metascore’u 66.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.