Hatırlar mısınız 2014 yazında gönlümüzü çalan bir anime vardı. Oyunlu falandı, biraz ecchi, biraz komedi, biraz macera vardı. Çok da akıllıcaydı hani. Evet, evet No Game No Life’dı adı. İşte o anime 2 yıldır hiç ses çıkarmayarak hevesimizi kursağımızda bırakma konusunda sessizce Shingeki no Kyojin’le yarıştı uzun süre. Ama hazırsanız şimdi No Game No Life’dan bir yaşam belirtisi aldık ve sizinle paylaşmak istiyoruz.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen MF Bunko festivalinde No Game No Life için bir anime filmi yayınlanacağı duyuruldu. Ancak duyuruda herhangi bir detaya yer verilmedi. Orijinalinde bir “light novel” olan (biz buralarda resimli kitap diyoruz) No Game No Life 12 bölüm boyunca gözümüzü şenlendirmişti. Animenin kaynak materyalinin konusuna yetişmesiyle animenin ilk serisi final vermişti. Sonrasında ise Tanrı karakterinin çalıntı oluşu, light novelin yazarı ve çizeri Yuu Kamiya’nın animeyi beğenmeyişi gibi dedikodularla sarsılan anime yayınladığı birkaç kısa özel bölüm dışında sesini soluğunu kesmişti. İşte bu belirsizlik film haberinin duyurusuyla hayranların aklında kendine yeniden yer tuttu. Filmin anime serisinin kaldığı yerden mi devam edeceği yoksa her şeyi sıfırdan mı alacağı merak ediliyor.
m151103_780ee

Biz karar ne olursa olsun Sora ve Shiro’yu yeniden izlemeyi çok istiyoruz. Özellikle 6. bölümüyle bir animenin nasıl hem ecchi hem de zekice özelliklere sahip olabileceğini herkese kanıtlayan No Game No Life biraz daha ekran süresini kesinlikle hak ediyor. Elbette gönlümüzden geçen şimdiye kadar severek izlediğimiz 12 bölümün öylece çöpe atılmaması ve ikinci bir sezon mümkün gözükmüyorsa çıkacak filmin bir devam niteliği taşıyor olması. Şimdilik pusuya yatıp gelecek detayları bekleyeceğiz.

Umuyorum ki No Game No Life’ı özleyen tek ben değilimdir. Sizler de özlediyseniz gelecek filmden beklentileriniz neler? Ya da sırf hayranların ekmeğini yemek için yapılan filler filmlerden mi olacağını düşünüyorsunuz? Fikirler yorumlara!

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.