3) There Be Dragons / Devlerin Günahı (2011)

escrivc3a0

Interstellar ve Hunger Games gibi filmlerde yer almış Amerikan aktör Wes Bentley ve Russell Crowe’un ses getiren filmi Water Diviner’da oynamış Ukraynalı aktris Olga Kurylenko gibi yıldızların yer aldığı filmde Charlie Cox, Josemaría Escrivá isimli bir rahibi canlandırmakta. Gerçek bir kişilik olan Escrivá’nın Opus Dei isimli bir tarikatın kurucusu olduğu ve 2002 yılında da Vatikan tarafından aziz ilan edildiği internette geçen bilgiler arasında yer alıyor. İspanyol Sivil Savaşı‘nın patlak verdiği zamanlarda geçen film, Charlie Cox’un aziz olma adayı karakterinin, bir azizin hayatıyla ilgilenen ve oğluna yabancılaşan babası olan bir gazeteci tarafından araştırılmasıyla ilgilidir. Karanlık ve derin diye nitelendirilen filmde, Cox’un oyunculuğu ise oldukça dikkat çekici.

İki saat uzunluğundaki yapım biyografi, drama ve savaş türlerinde yer almaktadır. IMDB puanı 5,9 iken Metascore’u 33.

 

4) The Theory of Everything / Her Şeyin Teorisi (2014)

charliecox

Eddie Redmayne‘in müthiş oyunculuğu sonucunda kendisine bir Oscar kazandıran ve Stephen Hawking’in hayatını konu alan film, Felicity Jones, Harry Lloyd ve daha birçok başarılı oyuncuyu kadrosunda bulundurmakta. Charlie Cox, yapımda çok büyük bir role sahip olmasa da, Felicity Jones’un canlandırdığı Jane Hawking karakteriyle yakın ilişkiler içinde bulunan müzisyen Jonathan Hellyer Jones kişiliğini canlandırıyor.

Daha sonralarda Jane Hawking’in evlendiği Jonathan Jones karakterine hayat veren Cox’un karakterine kimi film boyunca gıcık olsa da kimi de yaptıklarının mantık dışı olmadığını savunuyor. Hala izlemediyseniz, baş rolüne Oscar kazandıran bu filmi en kısa sürede izlemenizi öneririz. Zira Stephen Hawking gibi başarılı bir bilim adamını konu almasının dışında herkesin sergilediği harikulade oyunculuklarla gerçekten de güzel bir film.

İki saat uzunluğundaki film biyografi, drama ve romantizm türünde yer alıyor. IMDB puanı 7,7 iken Metascore’u 72.

Film Kaynakları: IMDB

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.