Defalarca izlediğimiz Monkey Man fragmanı, filmi 2024’ün enleri listesine alacak gibi duruyor.

Dramatik yanı yoğun olan birçok filmin başrolünde sükûnet içinde gördüğümüz Dev Patel, Monkey Man filmiyle kırıp parçalamaya geliyor. Hikâyesi ve yönetmenliği Patel’e ait olan filmin başrolünde de kendisi bulunuyor. Gerçekten harika görünen Monkey Man fragmanı için hemen aşağı tıklayabilirsiniz.

Monkey Man fragmanı

Suçsuz yere yattığı hapisten çıkıp dışarıdaki hayata dönen karakter, para kazanmak için kendisine, kimsenin çalışmak istemeyeceği işler arıyor. Şehrin çürümekte olduğunu ve sınıfsal farklılıkların, güç sahibi olmayan insanlara hayatı zindan etmesini kafasına takan karakter, şeytani elitlere karşı savaş açıyor.

Hindu mitolojisindeki maymun kral Hanuman’ın modern yorumlanışını izleyeceğimiz filmde, Dave Patel hem annesinin intikamını almak hem de şehrini temizlemek için kendini ortaya atıyor. Bir yandan yeraltı dövüşleri, bir yandan mavi yakalının hayatından bezip isyan etmesi, film pazarlanırken bile kullanılan John Wick tarzı aksiyon yakıştırması; film için heyecanımızı oldukça yukarılara taşıyor.

John Wick’in stilize aksiyonunu övmeye zaten yatkınız. Monkey Man’in yakın dövüş ve takım elbise giyen ana karakter görüntüsü John Wick’e benzerlik gösterse de Monkey Man, John Wick’ten fazlasını vaat ediyor. John Wick, hikâyeyi kenara bırakıp seyirciye dolu dolu aksiyon yaşatırken bu filmle aksiyonun arkasında yatan gizem dolu bir hikâye seyirciyi doğrudan içine çekiyor.

Monkey Man fragmanı

Elindeki karakteri oluştururken mitolojik ögelerden beslenmek, sınıf farklarından ve güç sahibinin yozlaşmasından bahsetmek, aksiyon sahnelerinde sinematografiyi sağlam tutmak derken filmin beğeni toplaması için elinde çok kart bulunuyor. Dev Patel, ilk uzun metraj yönetmenlik denemesine girişiyor olsa da şimdiye kadarki oyunculuk performansıyla nasıl bir güven verdiyse olayı; zenginler bize kötü davranıyor ve biz de aksiyona giriyoruz basitliğine indirmeden; yozlaşma/çürüme/çökme artık adına ne derseniz, insanın ve toplumun içini boşaltan şeyleri konuya yedirip filmin altını doldurarak ekrana getireceğinden eminiz.

İlk olarak Netlifx’te yayınlanması beklenen filmi, Jordan Peele’in izlemesi filmin ve yapımcıları arasına girmesiyle filmin yapımcısı Monkeypaw Productions ve dağıtıcısı Universal Pictures oldu. Bu sayede filmi sinemada, büyük ekranda görebileceğiz.

Monkey Man fragmanı

Başrollerinde Dave Patel, Sharlto Copley, Pitobash Tripaty, Sobhita Dhulipala olan filmin senaryosu da Paul Angunawela, John Collee ve tabii ki Dave Patel’e emanet. Film 5 Nisan’da vizyona girecek. Monkey Man fragmanı bizi yeteri kadar etkiledi. Film çıksa da defalarca üzerine konuşsak diye beklemekteyiz. Ayrıca fragmandaki şarkı tanıdık geldiyse ve istemsizce mırıldanmaya başladıysanız şuraya tıklayıp bunun nasıl böyle gerilimli bir aksiyona yedirildiğini takdir edebilirsiniz.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.