A Quiet Place filmlerinin geçtiği distopik dünyanın nasıl bu hale geldiğine ışık tutacak olan prequel filmi A Quiet Place: Day One için ilk fragman yayınlandı.

A Quiet Place: Day One filminin başrollerinde Black Panther filmlerinin Nakia’sı Lupita Nyong’o ve Stranger Things’in sevilen karakterlerinden Eddie Munson’a hayat veren Joseph Quinn yer alacak. A Quiet Place Part II filminde de gördüğümüz Djimon Hounsou ise yine kadroda yer alan isimlerden. New York’ta gezintiye çıkan Sam’in, kedisi Frodo ile uzaylı istilasının ilk gününde kaosun tam ortasında kalışını ve şehirden kaçmak için Eric adında bir yabancı ile kurduğu ortaklığı işleyecek film 28 Haziran’da bizlerle olacak.

Başrollerden Lupita Nyong’o A Quiet Place: Day One’ın önceki iki filme oranla neden farklı hissettireceğine dair güzel bir yorumda bulunmuş: “Filmde bir aile olduğunda, onların bir arada kalmak isteyeceğine dair doğuştan gelen bir his var. Bu filmde öyle bir durum yok. Filmde birbirine denk gelmiş çaresiz bireyleri dünya için çok önemli bir olay sırasında görüyoruz. Hayatta kalma işini beraber nasıl götürecekler? Burada aldığımız şey ise yol üstünde tanıştığımız karakterler arasında oldukça ilginç –hatta şaşırtıcı- bir kimya.

A Quiet Place ve A Quiet Place Part II son üç dört yılın en değeri bilinmemiş ve adı neredeyse hiç anılmayan işlerinden. Harika bir atmosfer, gerginlik, oyunculuklar derken iki filmi de çok sevmiştim izlediğimde. Dolayısıyla hem Part III bekleme modundayım hem de prequel için belli bir umudum var. Fragman da gayet güzel olmuş ayrıca. Bir tık çekinmeme sebep olan şey ise serideki önceki filmlerin aksine burada kamera arkasında John Krasinski’nin olmaması. Umuyorum ki Krasinski ile bu filmin yönetmeni Michael Sarnoski arasında yeterli bir diyalog kurulmuştur. Ayrıca filmin geçeceği ortam ile ilgili sevdiğim yorumlardan birisi de önceki iki filmin kırsal bölgelerinin aksine bu filmde dünyanın en kalabalık ve dolayısıyla gürültülü metropollerinden biri olan New York şehrinin nasıl bir etki edeceği tüm bu “Quiet Place” geyiğine.

Seriyi sever misiniz? Sizce A Quiet Place filmleri prequel’u gerektiriyor mu? Part III’te neler göreceğimizi merak ediyor musunuz? Yorumlar kısmına cümlelerinizi sıralarken klavye tıkırtılarınızı minimumda tutmaya çalışın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.