Uzun süredir profesyonel olarak eğlence sektörünün haberlerini takip etmenin avantajlarından biri de şüphesiz olanları yüzeysel seviyeden biraz daha derinlemesine görebilme meziyeti şüphesiz. Hollywood garip bir yer. Çok az zaman, çok az kişi söylediği şeyi birebir kast eder hâlde oluyor genel olarak. Yüzde doksan o lafın altında başka imalar, parçalarına ayrılıp tespit edilmesi gereken imalar ve PR çalışanlarının tatlı sözlerine bulanmış gerçekler var. Bunları ayırt etmek genelde zor. Genelde. Bazen de biri çıkıp, baya kör göze parmak hareket edebiliyor elbette.

david-lynch

Örneğin ünlü sinemacı, efsane yönetmen David Lynch’in Showtime ile olan restleşmesi  biraz fazla ayan beyan ortadaydı; en azından niyet olarak. Ünlü yönetmen Dexter, Californication, The Tudors, Masters of Sex, Weeds gibi dizileri yayınlayan Showtime ile unutulmaz gizem dizisi Twin Peaks’i diriltmek için anlaştığını duyurmuş; sonra da Twitter üzerinden “bu Showtime ile anlaşamadık, kusura bakmayın ben yapmıyorum dizi mizi” demişti. Lynch’in bunu bir blöf olarak yaptığı, bir müzakere taktiği kullandığı çok ortadaydı. O vakit de söylemiştik, zaman bizi haklı çıkarttı.

Amerikan TV kanallarının yeni sezon projelerini birer birer tanıttığı şu dönemde en sonunda bir mutlu haber de Showtime’dan geldi. David Lynch ve projedeki can yoldaşı Mark Frost Twitter üzerinden Twin Peaks’in geri döneceğini resmen doğruladı. Üstüne üstlük bir de çilek attılar pastanın üzerine. Lynch ve Frost’un müjdesinden sonra Showtime’ın patronu David Nevins, yeni projenin ilk açıklandığı gibi 9 bölümlüğüne değil, daha uzun bir süre için yayınlanacağını duyurdu.

Twin Peaks - Fire Walk With Me (1992) | Pers: Sheryl Lee, Kyle Maclachlan, David Lynch, Kyle Maclachlan | Dir: David Lynch | Ref: TWI023AA | Photo Credit: [ The Kobal Collection / Lynch-Frost/Ciby 2000 ] | Editorial use only related to cinema, television and personalities. Not for cover use, advertising or fictional works without specific prior agreement
Twin Peaks – Fire Walk With Me (1992) | Pers: Sheryl Lee, Kyle Maclachlan, David Lynch, Kyle Maclachlan | Dir: David Lynch | Ref: TWI023AA | Photo Credit: [ The Kobal Collection / Lynch-Frost/Ciby 2000 ] | Editorial use only related to cinema, television and personalities. Not for cover use, advertising or fictional works without specific prior agreement
Dedikodular zaten Lynch ve Nevins arasındaki müzakerelerin durma noktasına gelme sebeplerinden birinin bölüm sayısı olduğuna da işaret ediyordu. Hakikaten mesele bu muydu, yoksa başka sıkıntılar mı yaşandı bilmiyoruz. Ama şu an pek umurumuzda da değil. TV tarihinin en ilgi çekici, en acayip işlerinden bir tanesi resmen gelecek sene geri dönecek. Üstelik de aşağı yukarı aynı kadrosuyla, arkasında da aynı yaratıcı ekiple. Merakla bekliyoruz, siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Comments

  1. Beni bi heyecan sardı. Heyecanla bekliyor olacağım. Hikayesini çok merak ediyorum şu an. İzleyeli de baya oldu aslında bir hatırlatma yazısı da iyi olur bence.

  2. alp demirkabız Reply

    ne gerek vardı ya. david lynch eski kafa bir adam. benzer bir hikayeyi her filminde kullandığı aynı kurguyla aynı renk paletiyle yeniden çekecektir. direk hd sürümünü yayınlasalar da olurmuş

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.