Batman v. Superman’in iyi bir film olup olmadığı sizin şahsi görüşlerinize göre değişecek bir şey. Beğenmek veya beğenmemek sübjektif bir şey. Ama neresinden bakarsanız bakın, filmin bir hayal kırıklığı olduğu da, kabul edelim, biraz objektif bir durum. Film adında geçen iki karakterin ima ettiği haşmeti yakalayamıyor pek. İşte biz de bu yazıyı o yüzden yazdık zaten. Batman ve Superman, iki muazzam karakter, yan yana geldiklerinde de insani şartlar üstünde ihya ediyorlar. Bir araya geldikleri, kaliteli bir macera izleyip, damağınızdaki tadı silmek istiyorsanız, size bir takım önererimiz var animasyon dünyasından. Öneririz.

 

Justice League: The New Frontier

Justice-League-The-New-Frontier-dc-comics-27949074-1280-720

DC’nin muazzam işi The New Frontier‘ı bu kadar başarılı uyarlamaları gerçekten, işin kendisinden de öte takdir isteyen bir durum. Zira New Frontier çizgi romanını okuduysanız, hikayenin işliyor olmasının ne kadar büyük ölçüde bunun bir çizgi roman olduğu gerçeğine bağlı olduğunu biliyorsunuzdur. The New Frontier, bunu animasyona çok iyi aktarmıştı gerçekten.

 

Justice League: Doom

justice-league-doom-villains-dc-comics

Bana soracak olursanız gelmiş geçmiş en iyi Batman hikayelerinden biri olan Tower of Babel’den uyarlanan Justice League: Doom, DC Comics’in animasyonları içerisinde biraz acayip bir yerde. Zira Doom, diğer hiçbir muadilinin kullanmadığı kadar uyarlama inisiyatifi kullanıyor Tower of Babel’i akışkan hikayeye dönüştürürken. Bunlardan bazıları isabetli, bazıları ise meh seviyesinde. Ama hiçbiri filmin kalitesini “kötü” seviyesine çekmiyor. Mutlaka izlenmesi gerekenlerden.

 

Batman: The Dark Knight Returns

Batman-The Dark Knight Returns Part 1

Frank Miller’ın efsaneler efsanesi işi, Superman’in kendine çok kısa yer bulduğu bir şey aslında. Ama işte Supes meselenin finalinde durunca, meselenin finali bir Batman vs. Superman olunca, bir de her köşesi efsane repliklerle bezeli olunca mühür gibi girdi hayatımıza. Yetmedi, bir de animasyon olarak girdi  İkisinin de yeri ayrı, ama özellikle The Dark Knight Returns’ün her geçen sene biraz daha kötü yaşlanan çizimleri, bu muhteşem hikayeyi içselleştirmenize mani oluyorsa, animasyonunu özellikle öneririz.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.