Geçtiğimiz günlerde LRM’de bir haber çıktı. Gelen malumata göre, DC’nin iç tarafından yetkili ama anonim bir abiye “İleride siz de Logan gibi bir 18+ film çeker misiniz?” denmiş. Anonim abimiz de gururla ve net bir biçimde: “%100. Doğru karakterlerle, kesinlikle.” demiş. Yani biz buradan şunu anlıyoruz: DC 18+ bir süper kahraman filmi çekmek istiyor. Sadece doğru karakteri arıyor.

Bizim 4 önerimiz var. Onlara geçelim mi?

 

Nightwing

Convergence Nightwing Oracle

Ne Tip Bir Film Olur: Ajanlık

18+ Etiketini Nereden Alır: Akrobatik ve dev kanlı bir dövüş sahnesiyle!

Bilen bilir, DC’nin uzun süre devam ettirdiği Grayson diye bir seri vardı; bizim sadık Dick’imizin tam randımanlı bir ajan olarak gizli görevlere çıktığı. Eğer hikayenizde casusluk tonu arıyorsanız, Grayson gerçekten de ihya durağı oluyordu sizin için. Bizce DC o tadı yakalayıp, Kingsman‘in daha az komiği bir film çekebilir Nightwing’e. O kilise sahnesinin daha akrobatik bir versiyonunu düşünsenize mesela? E hazır film de resmen geliyor!

 

Wonder Woman

Wonder Woman

Ne Tip Bir Film Olur: Savaş

18+ Etiketini Nereden Alır: Gerçekten kanlı, çamurlu, gözyaşlı ve vahşi bir savaş sahnesiyle

Zaten bir Wonder Woman filmi tıpış tıpış gelmekte, ilk eleştirilerin de iyi olduğunu duyuyor ve gerçekten de filmin iyi olmasına inanmak istiyoruz. Ancak o dakikaya kadar, elimizde sadece hayallerimiz var ve biz de müsaadenizle sert bir Wonder Woman filmi hayal edeceğiz. Her dakikasının kan sıçratmasına gerek yok, ama biz istiyoruz ki Diana’nın boşuna savaşçı prenses olmadığını bir görelim. Alsın kılıcını kalkanını, Antik Yunan’a yaraşır bir vahşetle düşman kırsın. Kollar kopsun, kafalar yuvarlansın diyoruz anlıyor musunuz? 300 Spartalı utansın!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.