Sinemada hala büyük abi Marvel, onun takipçisi Fox kapışırken, DC’nin hamleleri henüz ekrana taşınamadı bildiğiniz gibi. Lakin başka bir mecrada DC tekelini kurdu ve keyifle yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Animasyonlardan bahsediyorum elbette. 2007’den beri WB Animation tarafından çıkarttığı filmlerle hem çizgi roman sevenleri memnun eden, hem de animasyon izleyen genç nesile kahramanlarını tanıtan ve sevdiren DC’nin yeni animasyonunun fragmanı gelince bu fırsatı kullanıp kendilerine övgüler bahşedeyim istedim.

JL: New Frontier ve Gotham Knight gibi deneysel işler de var DC’nin animasyon yelpazesinde, daha geri planda olan Wonder Woman ve Green Lantern karakterlerini ön plana çıkarma misyonunu yerine getirdikleri filmler de var. Bir dönem de ardı ardına efsane crossover hikayelerine girdiler. Superman/Batman: Public Enemies, Crisis on Two Earths, Under the Red Hood, Apocalypse (esası Superman/Batman vol 2 Supergirl’e dayanır), Year One gibi bugün old school çizgi roman severler arasında en saygın yere sahip hikayeleri bir bir sunarak hem o dönem okumuş olanlara hikayeyi tekrar yaşama fırsatı sundular, hem de yeni yeni çizgi roman olayına girenlere “Bakın bu hikayeler önemlidir” mesajı verdiler. Daha sonra dediğim gibi New 52’ya girerek hem yeni çizgi romanlarını promote etmiş oldular, hem de benim gibi çizgi roman okumaya bir süre ara vermiş olanlara kaldıkları yerleri hatırlatmış oldular. Arada “Gods and Monsters” gibi deneme işler de yaparak kusursuza yakın bir evren kurduklarını ve her işlerinde de belli bir kalitenin üstünde olduklarını söyleyebiliriz sanıyorum.

DC’nin animasyon evrenine yeni katılacak filmimiz “Justice League vs. Teen Titans” olacak. Görsel olarak son dönem işlerine yakın olması benim için artı, son dönemde Teen Titans animasyonu için  kullandıkları şekil şemal çok hoşuma gitmiyordu, bu tarz daha iyi. Hikayenin kötüsü olarak Trigon‘u seçmeleri de klasik kötü adamlardan sıkılanlar için taze bir tat olacaktır. Ona bağladıkları hikaye de bir animasyondan beklediğimiz heyecan, aksiyon ve eğlenceyi bizlere sunacak gibi. Teen Titans zaten sevdiğim bir ekip, Young Justice animasyonunu da sevdiğim için bu gençler büyük abilerine karşı muhabbeti de hoşuma gidiyor. Seslendirme ekibi eski isimler ve yenilerin güzel karması olmuş. Kevin Conroy gibi esas oğlanlar olmasa da, kadroda deneyimli isimlerin yer aldığını haliyle o konuda da herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını söyleyebiliriz. Örneğin Trigon’u Daredevil’da Punisher olarak göreceğimiz Jon Bernthal seslendirecek. Yine bizi şenlendirecek bir animasyon geliyor sonuç olarak. Killing Joke öncesi güzel bir çerez olacaktır diye düşünüyorum.

Ne diyosunuz geekler DC’nin animasyon dünyası ve yeni gelecek filmimiz hakkında? Bir ara ayarlayabilirsem güzel bir listeyle favori DC Animasyonlarımızı çarpıştırır, keyifli gerginliklere yol alırız. O zamana dek esen kalın efendim..

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.