DC Fandome üzerimize fragman üzerine fragman fırlatıyor, bize de geeklik yapacak bir sürü materyal çıkıyor! Tabii ki bu durumdan pek şikayetçi olduğumuz söylenemez, özellikle beklentimizin üzerinde şeyler gördüğümüz vakit daha da mutlu oluyoruz, daha da heyecanlanıyoruz ve daha fazlasını istiyoruz. The Suicide Squad’tan yayınlanan minik karakter tanıtımı videosu ve iki dakikalık şu sneak peek, en azından benim için bunu başardı diyebilirim.

Dürüst olmak gerekirse ben DC’den umudumu kesmiştim, ta ki Pattinson’un Batman olacağı ve Snyder Cut’ın sonunda yayınlanacağı açıklanana dek. Bir şeylerin değişiyor olması beni inanılmaz şaşırtmıştı. Hayranları dinlemeye başlamış gibiler, değil mi? Belki de Warner Bros sonunda hatasını anlamıştır ve yönetmenlerine daha fazla yaratıcılık tanımaya başlamıştır, kim bilebilir? Neyse, The Suicide Squad’ın yeni devasa ekibini tanımak için sizi şuraya alayım, sonra da beraberce konuşalım:

Margot Robbie’nin Harley Quinn’ini (Bu arada yeni kostümü efsane olmuş), Viola Davis’in Amanda Waller’ını, Joel Kinnaman’ın Rick Flag’ini  ve Jai Courtney’nin Captain Boomerang’ini zaten önceki filmden tanıyoruz, bunun üzerine kimler gelmiş kimler! Yeni ekip içinde belki de en tanıdık yüz olan Idris Elba, Bloodsport adındaki bir karakteri canlandırıyor. Aslında en başta önceki filmde Will Smith’in oynadığı Deadshot karakterinin yerine geçeceği söylenmişti fakat süreç ilerledikçe yönetmenimiz James Gunn, Idris Elba’nın farklı bir karakteri canlandırmasının daha iyi olacağını düşünmüş. Bloodsport hakkında hiçbir fikrim yok fakat onu Deadshot olarak görmek beni hayal kırıklığına uğratmazdı.

Bunlar dışında Doctor Who’dan on ikinci Doktor olarak tanıdığımız Peter Capaldi, The Thinker adındaki bir karaktere hayat verecek. Capaldi, bu ekipte görmeyi beklediğim son kişiydi. Emektar WWE yıldızımız John Cena da Peacemaker adındaki bir karaktere hayat veriyor. Sean Gunn, aynı GOTG’de olduğu gibi bu filmde de bir hayvanı canlandırıyor- onu Weasel olarak izleyeceğiz. Ekipte beni şaşırtan bir de Taika Waititi var. Bütün bu kişilerin yanı sıra SNL skeçlerinden tanıdığımız Pete Davidson’ı Blackguard olarak, Michael Rooker’ı Savant, David Dastmalchian’ı Polka-Dot Man ve Flula Borg’u da Javelin olarak göreceğiz. Ekipte ayrıca Daniela Melchior, Mayling Ng, Steve Agee, Alice Braga ve Nathan Fillion da mevcut. Teker teker gelin, yetişemiyorum!

İlk filmin başarısızlığı beni ne kadar hayal kırıklığına uğrattıysa bu ekipten gelen sneak peek de o derece heyecanlandırdı açıkçası. DC’den beklemeyeceğimiz düzeyde renkli ve cıvıl cıvıl bir film olacakmış gibi duruyor. Popüler olmayan bir fikir olsa da ben Suicide Squad ruhuna bunun daha uygun olduğunu düşünüyorum. Şu 2016’da çekilen film kendini çok fazla ciddiye alıyor gibiydi. James Gunn bu filmi çekerken çok eğlendiğini ve harika anıları olduğunu söylemiş, ona güvenelim artık.

Öte yandan bu kadar karaktere yeterli ekran süresi vermeleri imkansız gibi duruyor. Dolayısıyla birçoğuna filmin daha en başlarında veda edeceğimizi düşünüyorum, ekip yine beş-altı kişi kalıp öyle devam edecek bence. Zaten tanıdığımız pek fazla karakter de yok. Çizgi romanların kıyısından köşesinden karakter aşırmışlar. Oyuncular filmi bol bol övüyor, her noktada şaşıracağımızı, tahmin edemeyeceğimiz bir film olacağını söylüyorlar. Sneak peek videosunda bir noktada da “Çok bağlanmayın,” diyorlar zaten. Karakterlerin yarısı gidici bence, bahisleri açalım mı?

Özetle, bu filmin tabii ki 2021’in en iyi filmi olacağını düşünmüyorum fakat DC’nin hataları ile epeyce düşük bir düzeyde tuttuğum beklentimin epeyce üzerine çıktı diyebilirim. Önceki filmin donukluğu gitmiş gibi. Bir sneak peek bizi kandırmaya yetmeli mi, bilemiyorum işte. James Gunn, bu filmin yönettiği en büyük film olduğunu falan söylemiş. Ne diyebiliriz ki? Abartma mı diyelim, ne diyelim? Umarım doğru söylüyorsundur James Gunn! Eh, şu noktada söylenebilecek çok farklı bir şey yok zaten, bakalım bu film oyuncuların ve yönetmenin hypeladığı kadar olacak mı? Siz ne düşünüyorsunuz? 2 Ağustos 2021’de sinemalarda görüşecek miyiz? Tabii ertelenmezse!

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.