Şu zamana kadar herhangi bir film Justice League kadar sansasyon yaratmış mıdır çok merak ediyorum. Yani tabii ki Justice League’den çok daha büyük olaylar çıkartan bir düzine film sayabiliriz ama Justice League kadar uzun süre manşetlerde yerini koruyan başka bir film var mı bilmiyorum. Hani onun sıkletinde sayılabilecek ve şu an dünyanın en fazla gişe yapan filmi unvanını elinde bulunduran Avengers: Infinity War bile çıktıktan altı ay sonra unutuldu gitti ama Justice League hala burada. Hala haberini yapıyoruz. Yine de pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyerek size Zack Snyder’in HBO Max için çektiği Justice League filminin fragmanını sunuyoruz.

Açıkçası Zack Snyder’ın “Benim filmim başlı başına farklı bir filmdi” açıklamaları hiçbir zaman inanmamış biri olarak fragmandan dolayı oldukça tatmin olduğumu söylemem gerek. Fragman bizi birçok yeni sahneyle buluşturmasının yanı sıra eski sahnelerin birçok farklı halini de içeriyor. Ama bu noktada bazı sahneleri gereksiz bulurken bazı sahnelerin oldukça ilgimi çektiğini söylemem gerekiyor. Şöyle baştan sahne sahne konuşalım o zaman.

Öncelikle gereksiz bulduğum sahnelerden bahsetmek istiyorum hemen. Hepimizin anlamasında ve üzerinde anlaşmamızda fayda olan bir konu var; Zack Snyder’a DCEU kurulacağı söylendiğinde bunun için bir altyapı yoktu. Olayın kötü yanı ne biliyor musunuz: hala yok. Bakın Justice League filmi çıktı, izledik, bitti. Sonra hayranlar bu böyle olmaz Snyder’in versiyonunu istiyoruz dediler şimdi onun fragmanı geldi ve fragmanda hala Flash’ın, Iris’i bir arabanın altından kurtarmasını, Wonder Woman’in acılarının bir küçük kız çocuğunun gülümsemesinde kaybolmasını, Cyborg’un Amerikan futbolu oynamasını ve Aquaman’in dalgalara karşı üstünü çıkarmasını izliyoruz. Yanlış anlamayın bunları izlemeden bu insanlarla bağ kuramayız, belki Aquaman ile kurarız. Ama işte çok geç maalesef böyle sahneler için. O yüzden bunları gereksiz buldum ne yazık ki.

Öte yandan gelin beni heyecanlandıran sahnelere geçelim. Flash’ı çok seven biri olarak son Steppenwolf savaşında olduğunu düşündüğüm Flash’ın hız sahneleri gerçekten inanılmaz ilgi çekiciydi. Ayrıca daha fragmanın başında yerde “Justice League” yazan bir tabelanın bulunduğu yok olmuş Dünya görseli filmde küçük küçük zaman yolculukları yapılacağına işaret gibi. Bir diğer taraftan Zack Snyder’in, “Benim filmimin kalbi Cyborg olacak” açıklamasını yaptığı Cyborg’un eliyle binlerce roket ve füzeyi yönlendirme sahnesini de inanılmaz çekici buldum. Ayrıca yeni sahnelerden bir tanesinde babasını bir Mother Box üzerinde deney yaparken parçalara ayrılmasını ve Cyborg’un bir mezarı yumruklamasını görüyoruz. Bu da Cyborg’un biraz daha duygusal yanına odaklanacağımızı gösteriyor gibi.

Gelelim filmimizin kötü adamlarına. Josh Whedon’un filminde ana kötü olarak karşımıza çıkan Steppenwolf bu fragmanda sadece bir kez gözüküyor ve onda da baştan aşağı değiştiğini görüyoruz. Öte yandan DCEU evreninin baş kötüsü Darkseid’ın henüz Darkseid olmadan önceki halini yani Uxas’ı görüyoruz. Muhtemelen bir flashback sahnesinde gördüğümüz Darkseid şimdiki haliyle bile oldukça heybetli gözüküyor ama biz yine de yetmez, ama evet diyoruz! Son olarak fragmanın sürprizi, tıpkı Steppenwolf gibi bir diğer Darkseid takipçisi olan DeSaad’ı da gördük. Ama açıkçası ben onun da bir başka flashback olduğunu düşünüyorum. Zira yine filmin ana kötüsü Steppenwolf olacak gibi.

Ve son olarak tabii ki filmin bütün kaderini değiştiren adama geliyoruz; Superman! Justice League fragmanlarında gördüğümüz ama filmde müşerref olamadığımız siyah kostüm sonunda bizimle buluşuyor. Hem de görünen o ki son Steppenwolf savaşının tamamında Superman bu siyah kostüm ile savaşıyor. Lois Lane’in havada uçan üstü çıplak Superman’i gördüğü sahne ise muhtemelen Justice League ve Superman’in savaştıkları sahne olacak ama filmdeki saçma sapan olaydan farklı şekilde çözülecek.

Fragman farklı bir filmmiş havası veriyor mu, açıkçası hem evet hem hayır. Yine de umut ediyorum ki yeni sahneler falan değil, senaryosu ve kurgusu güzel olur filmin. Yoksa CGI konusunda kimsenin Zack Snyder’dan bir şüphesi yok. Ayrıca her biri bir saatlik dört bölümden oluşacak Justice League filmi için artık bir film olarak bahsetmemek daha isabetli olacak gibi gözüküyor. Mini dizi diyelim mi ne dersiniz?

Neyse ben yine gevezelik yaptım uzattım, siz nasıl buldunuz Justice League fragmanını? Sizce yeni bir şey mi izleyeceğiz yoksa eski filmin biraz daha iyi bir halini mi?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.