Yani gerçekten, şu raddede artık beni çok fazla haberin şaşırtamayacağını düşünüyordum bu ana kadar. Yıllardır o kadar yakından takip ediyorum ki sinema endüstrisini, artık alacakları nefesi önceden görebiliyorum; göremesem bile dönüp baktığımda “Nasıl?” diye bir soru sorma ihtiyacı hissetmiyorum. Bir filmin öncesindeki fısıltılardan, beyanlardan, içeride konuşulanlardan, dışarıya yansıyanlardan devamı gelecek mi, gelmeyecek mi çözebiliyorum mesela artık. Çözebiliyordum daha doğrusu. Deadpool’a kadar.

Hollywood Reporter’ın haberine göre Deadpool 2 için düğmeye basılmış arkadaşlar. Cümleten kendimizi paralayabiliriz. Denilene göre, ilk filmin (hâle bak, daha çıkmamış filme ilk film der olduk) senaristleri Fox tarafından “hadi çocuklar, yazın bakayım bir tane daha” diye toplanmışlar. Henüz yönetmen Tim Miller ve Ryan Reynolds’un projeye dahil olup olmayacakları bilinmiyor, ama ikisi de daha önce bu konuyla ilgili sıcak yorumlar yaptıklarından, garanti görmek mümkün.

Deadpool Fragman Fragman

Bakın, şunu hatırlatmak istiyorum. Senaristler Rhett Reese ve Paul Wernick’in yazdığı ilk senaryo, yaklaşık beş yıl boyunca Fox’un kasasında kilitli durdu. Bu beş yıl boyunca, senaryonun üzerine kısa bir deneme çekimi –yani o sızan video- haricinde hiçbir halt yapılmadı. Şimdi ise tuttular, daha ilk film gelmeden ikincisi için senaryo yazdırıyorlar. Bu inanılmaz bir şey yani. İlk filme yeşil ışık yakılması 11 yıl aldı, ikincisinin lafının çıkması için ise iki gün beklenemedi yani.

Peki ne bu acele? Bana soracak olursanız, bu haberin çıkışı tek bir şeye delalet. Fox pazar araştırmasını yapmış. Rakamlardan da dev memnun. Acayip memnun yani. Bu filmin gişe rekorları kıracağı anlamına mı geliyor? Katiyen. Muhtemelen Fox film öncesinde detaylı bir rapor hazırlattı, ve bize sorsa edineceği şu bilgilere ulaştı: Deadpool çok fanatik bir kitleye sahip, bir süper kahraman filmi için çok ama çok düşük bir bütçeyle sinema sektörünün ölü ayları Ocak-Şubat’ta dahi iş yapabilecek, bir yandan da Fox’a iyi PR kazandıracak bir film. Dolayısıyla finansal açıdan doğruları, yanlışlarını (17+ olması, herkese göre olmaması, oyuncağının satılamayacağı gerçeği) götürüyor Fox nezdinde. Götürsün, biz de çiçek gibi izleyelim yahu filmleri. Mis!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.