Bazen bazı noktalarda önümüze bir dedikodu geliyor. Bir kaynaktan çıkmış oluyor dedikodu. Ya kaynağını gözümüz tutmuyor, ya haber akfamızda oturmuyor, ya bir şekilde mantığımız uyuşmuyor… Ya da, çok nadir durumlarda, “yok lan” diyoruz, “bu gerçek olamayacak kadar iyi, birinin fanfiction’ı bu yani“. İşte bu dedikodu, onlardan biriydi. Haftalar önce, Aralık ayında bir söylenti sarmıştı ortalığı. Denilene göre Stephen King’in Kara Kule serisinin film uyarlaması için, iki isim geçiyordu oyuncu klasmanından. Idris Elba ve Matthew McConaughey.

Ya bakın, biz bunu elimize aldık, ve dedik ki “bu birinin ‘belki ben dersem gerçek olur’ sanrısı”. Çünkü bu kadar mükemmel bir şeyi ancak forumlarda görebilirsiniz yani. Luther ile genç kızların gönlünü çalmış, The Wire ile genç erkeklere idol olmuş Idris Elba? Dünyanın en “silahşor oynamak için doğmuş adamı”, Preacher’a başrol olması için yıllarca hayranların kampanya yürüttüğü Matthew McConaughey? Ha oldu.

Ha oluyor bu.

longing_the_dark_tower_by_andyfactor

Gerçekten. Stephen King geçtiğimiz günlerde Rolling Stone’a yaptığı bir açıklamada şöyle konuştu:

Sanırım Idris Elba ve Matthew McConaughey’in filmde olma ihtimalleri, olmama ihtimallerinden daha yüksek. Ama kesin konuşamıyorum. Şu an aktörlerle Sony arasında bir anlaşmaya varılmak üzere çalışıldığını biliyorum. Ötesi hakkında bir malumatım yok.

Ve bunun üzerine, resmi açıklamalya Idris Elba’nın Roland Deschain olacağı da açıklandı. Yani McConaughey’in olma ihtimali de çok yüksek. McConaughey de bir parça da olsa ilgili belli ki, zira zaten olmasa masaya oturmaz. Bu noktada artık, King kibarlığından söyleyememiş ama, belli ki para konuşuluyor, “aman kimin ismi öne yazılsın” konuşuluyor, yok efendim “ben karavanıma çilekli ananas isterim” konuşuluyor. Yani aşılamayacak en büyük problem, aktörü gönülsüz olması durumu yok ortada. Peki kimi oynar McConaughey? Akla ilk gelen örnek Man in Black tabii ki, ama adam bukalemun, “biraz da değişiklik olsun” deyip Crimson King bile oynayabilir!

Bakın, The Dark Tower serisi, zaten efsane. Okuyan bilir, muhteşemdir, muazzamdır. Filmi çekilecek olması dev soru işareti o yüzden. Ama siz eğer, işin başına böyle iki aktör koyarsanız, o soru işaretleri uçar gider. Zaten arkasında ödüllü bir senarist var, Stephen King işin bizzat içinde… Lan Idris Elba ile Matthew McConaughey be? Bir de Elba Roland ha! Ne müthiş Roland olur Elba’dan ya… Of çok heyecanlandım, çabuk 13 Ocak 2017 gelsin de, filmi izleyelim hadi!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.