Deadpool’un ne kadar sıra dışı bir karakter olduğunu anlatmaya gerek yok çünkü önceden duymayan vardıysa bile geçen yılki filmin ardından karakterin absürt şanını duymayan insan evladı kalmadı. O günden beri Deadpool ismi kendini pazarlayan bir isim zaten. Artık Fox için önemli olan mesele, Deadpool’un yanında duracak isimleri duyurmak ve sevdirmek. O isimlerden ilki zaten belli bir heyecan kitlesi olan Cable. Öyle ki Cable ismi ilk filmin after credit sahnesinde geçtiğinden beri fan castingler, teoriler almış başını gidiyor. Fakat ikinci filmde Deadpool’un çenesinden çekecek ikinci isim olan Domino pazarlanmaya daha çok ihtiyacı olan bir karakter. Bu görevi de -filmle ilgili çoğu görevi olduğu gibi- Ryan Reynolds üstlenmiş gözüküyor.

Sizi bilmem ama ben Domino’nun gelecek filmdeki varlığını hafızamın çok da uğramadığım bir noktasına koymuş, Cable’ı oynayacak oyuncunun kesinleşmesini beklerken Ryan Reynolds; Twitter ve Instagram hesapları üzerinden üzerine ekstra siyah noktalar serpiştirilmiş domino taşları fotoğrafı paylaştı. Fotoğrafa şöyle gözleri hafif kısarak baktığımızda ise siyah noktaların yoğunlaştığı yerde bir isim belirdi: Zazie Beetz. İnanmazsınız ama sanırım bu Domino karakterini Zazie Beetz oynayacak demek oluyor(!)

C6gX57mXMAENV1K

Açıkçası Beetz geçen yılın sürpriz dizilerinden Atlanta haricinde öyle çok da kayda değer bir yapımda yer almamış. Fakat bu -Marvel formatından alışkanlık olsa gerek- süper kahraman filmi oyuncu seçiminde alıştığımız ve hatta aradığımız bir kriter haline geldi. Duruşuna şöyle bir baktığımızda Beetz; kendine iyi şans, düşmanına ise kötü şans bahşeden mutant özelliklerine sahip Domino’yu oynamak için hiç de fena durmuyor. Biraz antrenman, uygun bir kostüm ve karakterin ikonik makyajı aradan çıkarıldıktan sonra geriye sadece Beetz ve Raynolds’ın uyumlu partnerler olması kalıyor. Zira Domino ve Deadpool ikilisi çizgi romanlarda birbirlerinin canına sık sık kast etmelerinin yanı sıra uyumlu çalışmalarıyla da tanınıyor.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.