Gelecek senenin en beklenilesi işlerinden biri de tartışmasız Deadpool. Daha önce filmle ilgili öğrendiklerimizi şurada paylaşmıştık. O yazının üstüne setten birkaç resim, Ryan Reynolds’dan birkaç eğlenceli tweet ve bir-iki aksiyon sekansı dışında pek yeni bir haber gelmedi. Bugüne kadar tabii. Yine çok büyük bir haber sayılmaz ama en sevdiğim karakterlerden biri olan Deadpool’u gündemde tutma isteğimden dolayı paylaşmaya değer bir haber gelince kaçırmak istemedim.

Film setinden gelen bir fotoğraf, bir video ve iki aktörün attığı tweetler aracılığıyla artık Rus dostumuz Colossus’un filmde yer aldığı kesinleşmiş oldu. Diğer X-Men filmlerinde bu karakteri canlandıran Daniel Cudmore’un kadroda olmadığını zaten önceden öğrenmiştik. Bu filmde ise iri yarı dostumuzu “Seventh Son” ve önümüzdeki yıl gösterime girecek bir diğer delirme sebebimiz “Warcraft” filmlerinde dublör olarak yer alan Andre Tricoteux canlandıracak. Resimde de görebileceğiniz gibi kendisi Colossus’un “motion-capture” sahnelerinin çekimlerini gerçekleştirmiş.

Kendisinin ve filmde Angeldust’ı canlandıracak Gina Carano’nun tweetleriyle de bu çekimlerin Colossus’a ait olduğu teyit edilmiş oldu. Tabii Andre Tricoteux’nun imdb’de filmin sayfasında Colossus’un dublörü olarak yer alması sebebiyle filmde kendisini bir başkasının seslendirme olasılığı (Darth Maul’u Ray Park’ın seslendirmediğini öğrendiğimde dumur olmuştum.) hala mevcut.

Çekimleri geçtiğimiz günlerde sona eren filmde başka bir X-Men’in yer alıp almayacağını ise sanırım film gösterime girdikten sonra öğreneceğiz. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda “Filmde bir Wolverine – Hugh Jackman cameosu olsa, ne güzel olurdu” diyerek kalbimizi hoplatan Ryan Reynolds’ın bu isteğinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ile ilgili de herhangi bir paylaşım gelmedi. Süper kahraman filmleri arasında en erken yayın tarihine sahip olmasıyla görece olarak “2016 – Geek Yılı”nın startını verecek olan Deadpool filmi 12 Şubat 2016’sa gösterime girecek.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.