Ryan Reynolds‘ın kariyeri, itiraf edelim, çok da parlak değil. Hatta dürüst olmak gerekrise çoğu zaman Reynolds’ın tam olarak niye ve nasıl meşhur olduğunu hatırlamıyorsunuz bile. En azından bu, Deadpool’a kadar böyleydi. Artık Reynolds’ın, aynı Hugh Jackman gibi, sonsuza kadar onu kurtaracak ve adının yanına yazılacak bir rolü var. Deadpool. Ve muhtemelen pek çoğunuz, Reynolds’ın mühür performansından sonra, kariyerine dönüp bakma ihtiyacı hissedeceksiniz.

Biz sizi kurtaralım. Reynolds’ın oynadığı filmler arasından, illa bir şeyler izleyecekseniz, şu 7’sini düşünebilirsiniz. Başlıyoruz.

 

Van Wilder

1 Van Wilder

Reynolds’ı meşhur eden rol, aynı zamanda kariyerinin çok büyük bir kısmında “havalı parti çocuğu” olarak bir kutuya sıkıştırılmasına da sebebiyet verdi. Ülkemizde çok olmasa da, Amerika’da bir hayli popüler olan bu film, geri dönüp izlediğinizde buram buram 2000’ler başı Amerikan komedisi koktuğu için izlerken biraz yorabilir. Bir de Tara Reid gibi oyuncuları filmlere koymanın iyi hamle olduğunu düşündükleri yıllarmış yani. Keyifli film, ama biz yine de uyaralım.

 

Blade: Trinity

2 Blade Trinity

Blade serisinin tartışmasız en kötü filmini niye buraya aldığımızı haklı sebeplerle sorgulayabilirsiniz. Eleştirmen ve izleyici puanlarını toplayan hemen hemen tüm mecralarda üç Blade filminin en zayıfı genelde Trinity gösterilir. Ama biz yine de filmi buraya aldık, zira kariyerine bir şekilde üç süper kahraman rolü sıkıştırabilmiş olan (hatta Paper Man’i sayarsanız, dört) Ryan Reynolds’ın meseleyle ilgili tüm gelişmeleri buradan başladı. Kapıdan bir bakıp çıkabilirsiniz isterseniz.

 

Smokin’ Aces

3 Smokin Aces

Bu film genelde Ben Affleck‘in korkunçlar ötesi Jersey Girl – Gigli döneminin bıraktığı tabloid izlerini silip, tekrar sevilen bir aktör olmaya başlayışının ilk adımlarından biri olarak görülür. O yüzden de Smokin’ Aces ile ilgili bir şeyler konuşulurken, sıranın Ryan Reynolds’a geldiğine pek denk gelmezsiniz. Zaten kadro efsane kalabalık olduğu için de çok anormal bir şey değildir bu. Ama yine de, Smokin’ Aces’in kendine has bir büyüsü varsa, Reynolds’ın da bir payı var bunda. Orası kesin.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.