Biz bu sıralamayla ilgili kendimizi baya iyi hissediyoruz ya. Gerçekten. X-Men serisi Deadpool‘un çıkmasıyla birlikte sekizinci filmine erişti, bu sene Apocalypse ile –ve kısmet ederse Gambit ile- devam da edecek. Bu filmler sıralamayı nasıl değiştirecek bilmiyoruz, ama biz şu ana kadar olanların sıralamasından baya eminiz. Utanmasak objektif diyeceğiz yani. Ama elbette ki değil. Sizin sıralamaları da, yorumlara bekliyoruz. Haberiniz olsun!

Başlayalım!

 

8. X-Men: The Last Stand

Xmen3-262  Storm (Halle Berry) prepares to utilize her special abilities during an epic battle.

Nesi İyiydi: Kelsey Grammer Beast rolüne, Vinnie Jones Juggernaut rolüne görsel olarak çok yakışıyordu. Olağan oyuncular da el verdiğince iyilerdi işte.

Nesi Kötüydü: Senaryo baştan aşağıya berbattı. Angel’ın tavuk kanatları büyük hayal kırıklığıydı. Kitty Pryde – Rogue – Iceman aşk üçgeni saçmalık ötesiydi. Cyclops’un başta beş saniye gözükmesi resmen gerizekalılıktı, koskoca Phoenix Force hikayesi nasıl rezil edilmişti belli değil… Saysak bitmez de, işte aslında hepsinin cevabı Brett Ratner.

 

7. X-Men Origins: Wolverine

2 X-Men Origins

Nesi İyiydi: Sabretooth – Wolverine kapışması yer yer iyiydi, açılış sekansı keyifliydi. Ryan Reynolds’ın Wade Wilson’ı Wade Wilson gibi oynamasına müsaade edildiği anlar fena değildi.

Nesi Kötüydü: The Blob, Kestrel, Chris Bradley gibi karakterlere ne lüzum vardı belli değil. Orijin hikayesi anlatacağım derken devamlılığın içine etmeleri bambaşka bir mesele. Ama hiçbiri Deadpool’un ağzını kapatmaları kadar büyük bir ayıp değil. Yani yuh artık ya.

 

6. The Wolverine

3 Wolverine

Nesi İyiydi: Wolverine yine Wolverine’di. Japonya Wolverine’e yakışmıştı. Bazı dövüş sahnelerini izlemesi keyifliydi.

Nesi Kötüydü: Filmin “Wolverine iyileştirme gücünü kaybetti artık” dedikten sonra, Wolverine’i yine olağan tehlikelerden aynı sıhhatle çıkartmak gibi saçma bir huyu vardı. Angut bir kötü adam motviasyonu sunuyordu. Bir de Jean Grey hulyaları çok bayıktı yani.

 

5. X2: X-Men United

4 X2

Nesi İyiydi: Yeni genç kadro keyifliydi, Stryker iyi bir kötü adam oldu, filmin finali etkileyiciydi. Ha bir de Nightcrawler çok başarılıydı.

Nesi Kötüydü: Konu yer yer silikleşiyor, biraz yoruluyordu. Aksiyon sahneleri çokça zayıftı, bir de Lady Deathstrike ayıp derecede eksik kullanılmıştı.

4. X-Men: Days of Future Past

5 X-Men Days of Future

Nesi İyiydi: Yeni nesil ve eski nesil çok başarılı bir şekilde bir araya getirilmişti, herkesin performansları üst seviyedeydi, Blink’in sahneleri muazzamdı, Quicksilver sekansını ayakta alkışlamamak işten bile değildi.

Nesi Kötüydü: Filmin bazı noktalarında bazı sahneler ziyadesiyle “sinirli mutantlar birbirine bağırıyor” meselesinin tekrarına geliyordu, her şeye reboot çekmesine rağmen bazı devamlılık hataları hâlâ göze çarpıyordu.

 

3. X-Men

6 X-Men

Nesi İyiydi: Kostümler, hâl tavır, oyuncu seçimleri, senaryo, aksiyon sekansları… Hepsi süper kahraman filmleri dünyası için bir devrimdi o dönemde. Bizlere Wolverine’i verdi yani, daha ne.

Nesi Kötüydü: Rogue. Başka da kötü bir yanı yoktu bence. Ama Rogue.

 

2. Deadpool

Deadpool

Nesi İyiydi: Daha taze övdük, ama altını bir daha çizelim; karakteri çok iyi anlamış, neyin ne olduğunu çok iyi çözmüş, kendisine ve başka filmlere sıfır saygıyla yola çıkan, baya komik bir film Deadpool.

Nesi Kötüydü: Konusu cücük zayıflığında. Ama çok dert etmiyorsunuz bunu elbette.

1. X-Men: First Class

7 X-Men First Class

Nesi İyiydi: Baştan seçtikleri aktörlerin hiçbiri rol için kötü değildi. Mükemmelden az bir şey söylemek bile ayıp. McAvoy – Fassbender ikilisinin kimyası neredeyse Stewart – McKellen’inki kadar iyiydi. Hikaye çok başarılıydı, Wolverine konuk performansı harikaydı.

Nesi Kötüydü: Koskoca Emma Frost’u bir çift memeye indirgeyip, kendisine Lex Luthor’un yanındaki seksi kadından öteye bir rol yazamadı film. Tek eksisi de budur.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.