Deadpool 2 sinemalarda daha taptaze, o kadar taze ki işbu satırların kaleme alındığı 18 Mayıs 2018 günü 16:57 sularında muhtemelen çoğunuz izlemiş bile değil; zira bu dakika itibariyle Deadpool’un vizyonda geçirdiği süre… on altı saat, elli yedi dakika. Bugün ilk günündeyiz yani Deadpool 2’nin. Gelin görün ki bu, olası Deadpool devam filmleri için konuşmamıza engel değil. Çünkü burası geeklik ve burada her zaman mevcut ana değil, ileride olabilecek muhteşem anlara odaklanılır.

Deadpool’un ilk iki filminin yanı sıra Zombieland ve Life filmlerinin de senaristleri olarak tanıyıp sevdiğimiz Rhett Reese ve Paul Wernick ikilisi, The Hollywood Reporter‘a verdikleri röportajda ilerleyen dönemlerde gelecek Deadpool filmleri için şu açıklamalarda bulundular:

deadpool-2-trailer-1200x520

Takvimsel olarak sıradaki film X-Force. Drew [Goddard, X-Force yönetmeni] şu an öteki filmini bitirmekle meşgul. Sonbahar geldiğinde tüm dikkatini tam zamanlı olarak X-Force’a verecek ve sıradaki film o olacak. Devamlı olarak Deadpool’a kafa yorduğumuzu düşünüyorum gerçekten. Biraz mola vermek iyi olacak. Son dokuz yıldır üst üste Deadpool senaryoları yazıyoruz. 2009’dan 2018’e kadar sıra sıra senaryo eskizleri var bilgisayarımda. Biraz nefes almak bize de iyi gelecek. Tahminim Deadpool’u kendi filminde de göreceğiz. Belki de Deadpool 3’ü atlar, Deadpool 4’e gideriz; emin değilim. Ama zannediyorum farklı farklı şekil ve formlarda daha çok Deadpool göreceğiz.”

X-Force filmine odaklanmak, okey. Reynolds ile birlikte yıllardır Deadpool projesinin peşinden koşan Reese ve Wernick’in soluklanması, çok okey. Deadpool 3’ü atlayıp Deadpool 4’e geçmek? Bakın bu gerçekten şu beyandaki en muhteşem şey. Çok Deadpool olmasının yanı sıra, bence Deadpool 4’ün iyi film olması için de harika bir başlangıç noktası. Filmin başında Deadpool’u “Üçüncü filmler hep kötü oluyor diye dördüncüye geçtik” diye konuşturan yazar, ondan sonra yazarlığını da konuşturur emin olun. Acayip coşulası bir fikir bu, umarız dedebey bir stüdyo patronu “Amcaların kafası karışır” diye engellemez bunu.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.