Bizim yolumuz, yordamımız; yöntemimiz ve yaptıklarımız belli. Net. Bizi baya dürten, heyecanlandıran ve merakımızı tırmalayan bir fragman yayınlanır, biz de ondan sonra onu kare kare dondurup gizem ve detaylarını araştırırız. Deadpool fragmanının bugün geleceğini duyduğumuzda da aynını yapmayı kararlaştırmıştık kafamızda. Lakin yapamadık. Zira filmin yönetmeni Tim Miller, Empire dergisinin internet sitesi için inanılmaz detaylı bir fragman analizi yayınlayınca bu planlarımız hunharca ıskartaya çıktılar. Yani yönetmenin dediği üzerine bir şey diyebilir miyiz ki gerçekten? Ne diyebiliriz ki?

Sitting-on-thebridge

Biz bir şey diyemeyeceğimizi düşündük, o yüzden Miller’ın söylediklerini sizlere aktaralım istedik. Öncelikle akıştan öğrendiklerimizi anlatalım. Wade filme küçük çaplı bir paralı asker olarak başlayacak. Fragmanda gördüğümüz kanser olma sahneleri oradan. Ondan sonra kendisine “The Recruiter” adında biri yaklaşacak ve “gel seni süper kahraman yapalım” diyecek. Miller Wade’in bu teklifi ilk başta reddedeceğini, zira süper kahraman olmak istemediğini özellikle belirtmiş. Ama işte, görebiliyoruz ki bir noktada fikri de değişiyor, zira şakalar yaparak ameliyat masasına da yatıyor kendisi.

O şakalardan biri, fark ettiyseniz, Green Lantern üzerine. Miller’ın dediğine göre Ryan Reynolds filmde kendini tutamamış, fırsat bulduğu her yerde Green Lantern filmine gömçürmüş. Miller hatta işin çığırından çıktığını, bazı şakaların son kurguda bulunmayacağını da belirtiyor. O ameliyat masasındaki “elbisem yeşil olmasın!” lafını da az daha keseceklermiş, zira dördüncü duvarı kıranın sadece Deadpool olmasını istiyorlarmış. Wade değil. Ama Deadpool olduktan sonra, dördüncü duvarı yerle bir eden bir Deadpool da bekleyin diyor. Tabii dördüncü duvarla birlitke, akrobatik hareketleriyle düşmanları kan revan içinde de yok edecek Deadpool’cuğumuz.

Makeup

Onun dışında Miller Negasonic Teenage Warhead yerine bir ara filme Cannonball’ı koymayı düşündüklerini, sonra “o ne ya öyle şey mi olur?” diye vazgeçtiklerini; Colossus için orijinal aktöre teklif götürüp sonra ret aldıklarını; ikinci bir film yaparlarsa da kesinlikle işin içine Cable’ı dahil edeceğini de belirtiyor. Baya önünü alamadan anlatıyor yani her şeyi. O hâlde son raddede de bize şu soru kalıyor: Fragman güzel mi? Eh… Ben dün size söylediğim şeyleri hissediyorum az çok. Bu dakikaya kadar gelen beklentinin altında ezildim biraz. Fragman bana çok aksiyon yüklü geldi; bana kalırsa daha çok komiklik ve muzipliklere odaklanmalıydı ama, bu film için bir emare değil elbette. Peki siz ne diyorsunuz? Görüşler ne alemde? Yorumlarda ateşleyin!

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.