Sevgili Geekyaparlar, bu bir şaka değil. Marvel nezdinde gelen resmi açıklamayı sizlere aktarıyoruz. Yaratılışından tam 40 sene sonra, Wolverine karakteri 3 Eylül 2014’te başlayacak bir mini-seri ile hayatını kaybedecek. Ne, niye, nasıl, neden sorularını soruyorsanız, tam yerindesiniz, zira bizim de öğrendiğimiz cevaplar şu şekilde.

Death of Wolverine -- exclusive EW.com image

Bizim Comicbook’ta gördüğümüz, onların da Entertainment Weekly’den aldığı habere göre Charles Soule tarafından yazılan ve çizimini Steve McNiven’ın yapacağı mini-serinin adı, uygun bir şekilde, “Death of Wolverine” olacak. Marvel’ın NOW evrenini tekrar silkelemesi için, firma genelinde alınmış bu kararı basına açıklayan editör Mark Marts oldu.

Bildiğiniz gibi Wolverine iyileştirme güçlerini Paul Cornell’in yazdığı Wolverine’de kaybetmişti. Ölümüne de haliyle bu sebep olacak. Marts’ın konuyla ilgili beyanları şu şekilde:

“Uzun süre boyunca, Wolverine kiminle dövüşürse dövüşsün, daimi muzaffer hep o oldu. Hemen hemen her seferinde o kazandı. En sonunda kesinlikle kazanamayacağı bir düşmanın karşısına çıkıyor, dövüşemeyeceği bir düşman bu. Yüz yıldır yaşayan bir karakter için ne demek bu? Okuyucular bundan sonra Wolverine’siz bir dünyaya girecekler. Onun ölümü sadece takım arkadaşlarını değil, tüm Marvel evrenini etkileyecek. An itibariyle çalışmasını yaptığımız bir sürü şey var.”

Death of Wolverine -- exclusive EW.com image

Marts nispeten muğlak konuşurken, an itibariyle bizim çok beğendiğimiz She-Hulk’ı, Inhumans’ı ve DC tarafında  Superman/Wonder Woman’ı yazan Soule, şöyle konuştu:

“O aynı anda hem yaşamını, hem de ölümünü yad edecek. Okuyucunun da bu ikisini aynı anda yapmasını istedik. Her sayıda farklı bir yönü işleyeceğiz, ya da farklı elzem bir Wolverine’i”.

Bunun Marvel çizgi roman evrenine dikkat çekmek için yapıldığı çok aşikar. Kuvvetle muhtemel Wolverine bir noktada geri dönecektir, en nihayetinde Nightcrawler’ın da ölümü böyle pompalanmıştı, fakat bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda kendisi dönmekle kalmadı, kendi serisine de kavuştu. Fakat yine de Death of Wolverine çıktığında, illa ki kendini okutacak. Kaçarı yok, koskoca Wolverine ölüyor, bir çizgi romanını okumayacak mıyız?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.