Yorumu kimin yaptığını hatırlamıyoruz, kendisi bizi affetsin. Star Wars’ın çekimlerine başlandığı haberini verdiğimiz yazının altına bir okurumuz “Şu an bir yerlerde Warcraft’ın çekildiği gerçeği kadar heyecan verici değil” demişti. Kıyasa katılıyor muyuz ondan pek emin değiliz, ama cümlenin özüne saygımız var: Evet, şu an bir yerlerde Warcraft çekiliyor ve insan bunu bilince dahi bir memnun oluyor. Hele ki filmi çeken adamdan, özel efektini yaratana kadar herkesin Warcraft hastası adamlar olduğunu anımsayınca.

Eğer siz de bu heyecanı paylaşıyorsanız, bizim Slashfilm’de gördüğümüz, Slashfilm’in BuzzHub’da gördüğü, BuzzHub’ın da Empire dergisinden tarattığı fotoğrafa çok sevineceksiniz. Ufak bir ekrandan da olsa, kıyısından köşesinden de olsa, Warcraft’ın ilk set görüntüsüyle karşı karşıyayız. Ucundan kostüm tasarımlarının neye benzeyeceğini ve mekanların ne menem şeyler olacaklarını görmek de mümkün.

warcraft

Duncan Jones’u kaykılmış vaziyette gösteren fotoğraf, Empire’ın Mayıs sayısından alınmış. Muhtemelen derginin kendisi de yüksek çözünürlüklü bir versiyonunu koyacaktır, koyduğu zaman da yazıyı güncelleriz, fakat şimdilik elimizdekinin en iyisi bu. Aktörleri tam çıkartamadık (belki de figüranlardır) fakat monitörlerden görebildiğimiz kadarıyla mekan bir Alliance mekanı. Hatta Lordaeron’daki taht odasına şiddetle benziyor.

Bildiğiniz gibi Duncan Jones’un yönettiği,11 Mart 2016’da vizyona girecek olan filmin ana karakterleri Durotan ve Anduin Lothar olacak, Jones bunu BlizzCon 2013’te açıklamıştı. Açıklamadığı şey ise filmin hangi zaman diliminde geçeceğiydi. Fakat bildiğiniz gibi WarCraft I dönemini anlatan, Horde’un başında Gul’dan’ın (ve onun kuklası Blackhand’in) olduğu, ağırlıklı olarak Stormwind ve çevresinde geçen First War’da Durotan çok büyük bir yer kaplamıyor. O sırada Gul’dan tarafından sürgün edilen Frostwolf klanıyla birlikte Alterac dağlarına yerleşiyorlar. O yüzden hem Lothar’ın, hem de Durotan’ın aktörlerinden biri olduğu en büyük olay, büyük ölçüde Lordaeron’da geçen Second War.

O yüzdendir ki şu gördüğünüz Alliance taht odasının, şu olduğunu düşünüyoruz…

Bak, Duncan. Sana Moon ve Source Code’dan deli saygım var. Fakat şu taht odasında geçen sahnelerde arkadan fısıltı olarak “Succeeding you, father” easter egg’i atmazsan, küçük Arthas’ı elinde bir gül yaprağıyla falan göstermezsen, ne bileyim, bir şekilde şu muhteşem sinematiğe referans vermezsen, iki elim yakanda olur. Haberin olsun!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.