4chan_summer_cup_by_equestria_prevails-d6i7gg0

Futbol şüphesiz enteresan bir durum, seven tam seviyor, sevmeyen hiç sevmiyor. Geek dünyası ise her zaman futbola biraz uzaktan bakmış, ceza sahasına çok girmemeyi tercih etmişti, ta ki 4Chan kupasına kadar.

İnternetin en eski fenomenlerinden 4Chan’da takılan, farklı panoların (image board) anonimlerinin 2011’den beri düzenlediği 4Chan Cup, her mevsim internet üzerinden farklı 4Chan imaj panolarının bir araya gelip takımlar çıkartıp birbiri ile Pro Evolution Soccer üzerinden kapıştığı oldukça eğlenceli bir turnuva.

800px-Vroster

“Turnuvanın en tehlikeli takımlarından /v/ yani Video Games”

Oyuncuların isimlerinden tutun, takımların logolarına, marşlarına kadar her 4Chan panosunun kendine özgü bir tarzı olduğu ve bu tarzın genelde kahkahalara karşılık geldiği kupanın Yaz ayağı biteli bir hafta oluyor.

4Chan’ın pek çok ayrı dünyasının bir araya gelip internet “centilmenliği” çerçevesinde kozlarını paylaştığı 4Chan Summer Cup’ın bu yıl finalisti ise çok büyük bir şekilde bizleri şaşırtarak /wg/ yani Wallpapers/ General oldu.

4Chan Cup epey enteresan bir kafa, her panonun kendine ait bir takımı, bu takımların hikayeleri, oyuncuları ve hatta skandalları var, bu sebeple söz konusu 4Chan Cup olduğu vakit, futbol sadece işin teferruatı. 4Chan Cup ligi ise tam anlamıyla kurtlar sofrası, örnek vermek gerekirse geçtiğimiz yıl patlayan Dragongate skandalı kupayı temellerinden sarsarak pek çok takımın menejersiz kalmasına sebep olmuştu. /n/ Takımının menejeri Dragonfag’in /cm/ menejeri Kageyama ve aynı zamanda turnuva favorilerinden /sp/nin eski menejeri Torres Mcllroy olduğu ortaya çıkınca, çarşı pazar karışmış, yetkililer adeta dijital bir Susurluk olayının içerisinde bulmuşlardı kendilerini.

 

137791929710

İşin hikaye kısmı gerçekten eğlenceli, bunun yanına bir de birbirinden komik maçlar eklenince, 4Chan Cup kendi başına Geekgillerin çıldıracağı, oldukça eğlenceli bir etkinlik haline geliyor. Tabii her takımın ayrı konsepti olması ve bu konseptlere yakın hissedenlerin kendi takımını bulması, hikayesini, geçmişini öğrenmesi  falan işin bir diğer cazip kısımları, 4Chan’da ilgili panolarda geçen tartışmaları ise sormayın gitsin. Tabii en nihayetinde, her şey lol’ler için.

Evet, 4Chan Summer Cup geride kalmış olabilir fakat Winter Cup kapıdan baktırır, anonları toplattırır sayın okurlar, internetin garip köşelerinden en garip haberler için bizi takip etmeye devam edin!

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.