Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Ekim 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Ekim Ayında Çıkacak Filmler

1) Amsterdam

  • Çıkış tarihi: 7 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Bundan yalnızca birkaç yıl önce, iki dev starın aynı filmde buluşması günlerce konuşulacak cinsten bir haberdi. Fakat artık film sektörünün devasa bir boyuta ulaşması sayesinde, birbirinden ünlü isimleri aynı yapımda daha fazla görür olduk. Kadrosunda Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Timothy Olyphant, Chris Rock, Zoe Saldana, Rami Malek, Anya Taylor-Joy ve Robert De Niro gibi isimlerin yer aldığı Amsterdam filminin oyuncu kadrosuna yıldızlar topluluğu demek bile yetersiz kalıyor. Ama çok yıldız, hiç yıldız anlamına mı geliyor? Bunu 7 Ekim’de hep birlikte göreceğiz.

2) Hellraiser

  • Çıkış tarihi: 7 Ekim
  • Platform: Hulu

Ekim ayı sizin için ne anlama geliyor bilmiyorum ama benim için ekim demek; korku demek, gerilim demek ve tabii ki Cadılar Bayramı demek! Ay içerisinde korku türüne ait edebiyat, sinema ve televizyon yapımlarını tüketmekten büyük bir keyif alıyorum. Tabii Hollywood da bu ay içerisinde bizi korku türüne doyurmayı ihmal etmiyor. Clive Baker’ın “Cehennemlik Yürek” kitabından uyarlanan 1987 yapımı Hellraiser, bu ay içerisinde yeniden beyaz perdeye aktarılacak. Hem kitabın hem de kült filmin büyük hayranları olan bizler de büyük bir zevkle izleyeceğiz!

3) The Woman King

  • Çıkış tarihi: 14 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Birbirinin neredeyse kopyası diyebileceğimiz filmler çıkaran Hollywood, konu tarihi filmler olunca bile aynı konuları tekrar tekrar anlatmaktan kaçamıyor. The Woman King ise 1600’lerden 1904 yılına kadar Dahomey Krallığı’nı korumakla görevli olan “Dahomey Amazonları’nı” anlatarak bu sıradanlığı bir nebze de olsa kırmayı başarıyor. Filmin konusunun oldukça ilgi çekici durmasının yanı sıra başrollerde Viola Davis ve Lashana Lynch’in varlığı da beni film için heyecanlandırıyor.

4) Halloween Ends

  • Çıkış tarihi: 14 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Cadılar Bayramı deyince akla hemen “slasher” dediğimiz filmler gelir. Bu türün en büyük temsilcilerinden biri olan ve hayatımıza Michael Myers gibi ikonik bir karakteri sokan The Halloween serisi, yıllar öncesine geri dönerek ana karakterlerini yeniden bir araya getiriyor. Michael Myers ve Laurie Strode‘un hikâyesini nihayete erdiren Halloween Ends, bu ay çıkacak korku filmlerinin en büyüğü olma potansiyelini taşıyor. Biz de heyecanla bekliyoruz.

5) Black Adam

  • Çıkış tarihi: 22 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Süper kahraman yapımları son zamanlarda vites düşürdü desek yeridir. Kurulduğu günden bu yana bir türlü tam anlamıyla başarı yakalayamayan DCEU bir kenara dursun, son on yılda sinema sektörünü hakimiyetine altına alan MCU da son zamanlarda başarısız bir portre çiziyor. Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan DCEU, bu ay içerisinde Black Adam ile geri dönüyor. Ne yalan söyleyeyim hem fragman hem filmin konusu fazlasıyla ilgi çekici görünüyor. Acaba Black Adam ve Dwayne Johnson DCEU’yu kurtaracak mı, bunu hep birlikte göreceğiz…

Ekim Ayında Çıkacak 5 Dizi

Ekim Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.