İmkan olsa Spotify listesi yapardık bunu ama, nereden bulacaksın bu şarkıları Spotify‘da? Haliyle oturduk, hem bir nostalji maratonu yaptık, hem de 10 yıl öncesinin güzel yıllarını yad edip, Bleach konuştuk. O Kenpachi‘nin Ichigo‘nun kılıcını kesişi, o Zangetsu‘nun ağır abi halleri, o Byakuya‘nın şiir gibi “Şire, senbonzakura” deyişindeki o sessizlik… Bunlar size bir şeyler anlatmıyorsa, korkarız ki bu yazı içerisinde yakalayacağınız müzikler de o kadar vurucu olmayacaktır. Çok zaman önce kalbimizde, kısa zaman önce de resmi olarak biten Bleach‘in o bomba döneminin nostaljisi için gelen dostlarla merhaba. (spoiler tadı barındırabilir şarkı öncesi yorumlar)

Bu listeyi bitirdikten sonra emin olun Shiro Sagisu ismini unutmayacaksınız, bilhassa ikinci sayfada. Hatta şimdiden aklınıza yazın.

Ruh halimize etkilerine göre ikiye ayırdık şarkıları. Buyrun:

ÖMRÜMÜZE ÖMÜR KATANLAR

6) UVERworld – D-TecnoLife

Listenin en güçlü şarkısı değil, ama nostaljik vuruşu en güçlü şarkı olabilir. Bleach’in ikinci açılış şarkısı olan D-TecnoLife, Soul Society’i öyküsünün başladığı, bizlerin artık sürekli artan heyecan ile “AÇ AÇ ÖTEKİ BÖLÜMÜ DE AÇ OHA KENPACHI ÇIKTI” diye izlediğimiz bölümlere tekabül ediyor.

5) High and Mighty Color – Ichirin no Hana

Muhtemelen bütün Bleach seyircilerinin aşk gibi hatırladığı o bölümler, işte Ichirin no Hana ile açılıyordu. Byakuya ile Ichigo adamlık kapıştırıyor, Aizen Taicho muhteşem tek parmak tekniğini kullanıyor, işler kopuyor… Aizen gibi “Ichirin no Hana” da yüksek temposunun bir noktasında karanlık bir yüzle çıkıyordu karşımıza.

4) SunSet Swish – My Pace

Temposuyla, çevirisini okuyanlar için sözleriyle, büyük Soul Society arkından sonra gelmesiyle adeta “Bleach’in final bölümü olsa bu şarkı ile iyi bitermiş” dedirten çok minnoş bir şarkı, gel gelelim “Bleach’in filler’ı günahtan beter oluyormuş” dediğimiz döneme de denk geliyor.

3) Shiro Sagisu – Batalla, Batalla

Daha Bleach’e küsmediğimiz günlerden, Hueco Mundo dönemlerinden, Shiro Sagisu‘nun “isteyince tango gitar da patlatıyorum ama ortam müsait değil kanka, haftasonu gel” dediği parçalarından. Koymasak “ayıp oldu” derdik. Hatırlamadınız mı bunu? Öteki şarkılar kadar popi değil, ama dinleyin, “Eyws geekyapar” diyeceksiniz.

2) Shiro Sagisu – Guitar Test A Capella

Geekyapar’dan şık kıyak no #2. İlk sezonun tanıdık melodilerinden vermedik, sen şunu bir dinle, çok memnun kalacaksın güzel ablam, beğenirsen Shiro Sagisu yaz, yürü devam et. Ohh, kulaklar bayram etsin. Film parçalarından bu, animeciler atlıyor bazen, kaçırmış olabilirsiniz.

1) Shiro Sagisu – Number One

Ya tabii ki Number One. Herhalde Number One. Burada başka bir şey beklemiyordunuz değil mi? Bir küçük not, mp3 listelemelerinden ötürü şarkıyı vokal “Hazel Fernandes” yapmış sanmaca vardı bir dönem. Halbuki emektar abimiz Shiro Sagisu’nun elinden çıkmadır bu reyiz parça da. Düz dinleyince çok gaz gelmediyse, siz bir de animeyle beraber alın bunu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZhHRCXcHc84

Minnoş Bonus:

Ay canım benim ya… :3

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.