avengers-anime-02Avengers’ın 2014’de bir de animesi olacağı duyuruldu. Animasyonu Toei üstleniyorken işin satış kısmında ise Bandai’yi görüyoruz.

Çizgi romanın severleri bu duruma ne der bilemiyorum ama Japon kardeşlerimizin hikayeyi tam kendilerine göre bir çizgiye çektiklerini söylemem gerekiyor. Seviyorum bu adamları…

avengers1

Hikaye şöyle, suçlular yakalandıktan sonra mobil esir taşıma cihazları olan “Disk” ile esir ediliyor. Tabii ki Loki ve arkadaşları yaptıkları şeytani planlar sayesinde dünyaya bir sürü kötü getiriyor ve bizim dost kahramanlarımız bu diskler içine hapsediliyor.

Bu kadar olay içinde bir şekilde yakalanmaktan kurtulan Spider-Man, bir kız ve 4 oğlana, kahramanlarımızın içinde olduğu diskleri veriyor. Bu gençlerimiz aynı zamanda süper kahraman olmalarını sağlayan Bio kod’lara da sahipler. İşte burada işler baya japonlaşıyor. Artık disklerini fırlatarak mı, seni seçtim Hulk diyerek mi olur bilemiyorum ama Iron Man, Captain America, Thor, Hulk ve Wasp’a dönüşen gençlerimiz her bölüm süper güçleri ve özel hareketleriyle Loki’nin hain planlarına karşı savaşacak gibi gözüküyor.

Eh, bekleyip göreceğiz.

Author

Wu Wei: the Action of Non-Action / Eşikte Bir Kişi. Mimar, Animanga manyağı, Mütemadi öğrenci @mrvcy

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.